Skip to content

قیمت سپری آهنی ( 3 , 4 , 5 , 6 )

۳۰۰,۰۰۰ 

قیمت سپری براساس سایز و شرکت سازنده آن تعیین می شود، در حال حاضر قیمت هر کیلو سپری بین 300,000 ریال تا 320,000 ریال است. در زیر لیست قیمت و وزن سپری  را می توانید مشاهده نمایید.

توجه: برای دریافت قیمت روز سپری با تلفن 88654200-021 تماس بگیرید.

سپری آهنی یکی از پروفیل های پرکاربرد در ساختمان سازی و صنایع مهم نظیر راهسازی و حمل و نقل است. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی کاربرد، مشخصات فنی، وزن و قیمت سپری آهنی بپردازیم. پس اگر قصد آشنایی و یا خرید سپری فلزی را دارید، این مطلب را از دست ندهید!

قیمت و وزن سپری آهنی

 • قیمت و وزن سپری 3

  سپری 3 نورد آسمان ( 10 کیلو ) 320,000 ریال

 • قیمت و وزن سپری 4

  سپری 4 نورد آسمان ( 15 کیلو ) 300,000 ریال
  سپری 4 شکفته مشهد ( 15 کیلو ) 315,000 ریال

 • قیمت و وزن سپری 5

  سپری 5 نورد آسمان ( 20 کیلو ) 300,000 ریال
  سپری 5 شکفته مشهد ( 21 کیلو ) 315,000 ریال

 • قیمت و وزن سپری 6

  سپری 6 نورد آسمان ( 26 کیلو ) 300,000 ریال
  سپری 6 شکفته مشهد ( 25 کیلو ) 315,000 ریال

توجه: سپری 8 به بالا در ایران به صورت فابریک تولید نمی شود و به روش خرد کردن تیرآهن بدست می آید ( تیرآهن را از جان تیرآهن با دستگاه برش داده و از هر تیرآهن 2 سپری 12 متری بدست می آید). برای دریافت قیمت و وزن سپری سایز بالای 6 با ما تماس بگیرید.

برای دریافت جدیدترین قیمت سپری امروز می توانید با تلفن 88654200-021 تماس بگیرید.

سپری آهنی چیست؟

سپری آهنی ( به انگلیسی T-Sections و T-Profile ) یکی از انواع پروفیل فولادی است که ظاهری T شکل دارد. به دلیل همین شباهت به سپری آهنی، پروفیل T شکل نیز می گویند. سپری از دو بخش اصلی بال و جان تشکیل شده است. بخش بالایی پروفیل، بال و ضلع عمودی، جان یا ارتفاع سپری نام دارد. ضخامت جان از فاکتورهای مهم در مشخصات فنی سپری آهنی بوده و نام گذاری پروفیل بعضاً با این فاکتور انجام می شود. به عنوان مثال T40 به سپری آهنی با ضخامت 4 میلیمتر اطلاق می شود.

وزن سپری

کاربرد سپری آهنی

از برجسته ترین کاربرد انواع سپری آهنی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از انواع سپری آهنی در ساختمان سازی، خرپا و وال پست ها
 • کاربرد سپری به عنوان اتصالات تیرآهن، تقویت بتن در پی و ساخت قالب فلزی
 • قابلیت استفاده در ساخت چهارچوب ها و انواع در و پنجره
 • پرکاربرد برای ساخت انواع اتاق ماشین آلات سنگین
 • استفاده از سپری آهنی برای ساخت سقف های شیشه ای و عضو مهاری در سازه
 • امکان استفاده در صنعت حمل و نقل، گاردریل و اتصال پل به ستون
 • پرکاربرد برای ساخت انواع گلخانه، سقف کاذب، خشکه چینی و …

مشخصات فنی سپری آهنی

ضخامت، طول و وزن سپری از مهمترین مشخصات فنی سپری آهنی محسوب می شود. این معیارها تأثیر مستقیمی برای مشخصات مکانیکی از قبیل مقاومت پروفیل دارد. ضمن آن که مشخصات فنی در قیمت سپری آهنی نیز نقش بسزایی دارد. شما می توانید با مطالعه و بررسی جدول اشتال سپری یا همان پروفیل T شکل، مشخصات فنی انواع سپری را ملاحظه نمایید. برای دانلود جدول اشتال >> اینجا کلیک کنید <<

سایز سپری آهنی

سایز یا اندازه سپری معمولاً بر حسب ضخامت سطح مقطع در نظر گرفته می شود. همان طور که پیش تر نیز اشاره شد، سپری نمره 7 یا T70 به سپری با ضخامت 7 میلی متر گفته می شود. سپری آهنی نمره 2 به دلیل مشخصات فنی مناسب، کاربرد زیادی در انواع پروژه های ساختمانی و صنعتی دارد.

ضخامت سپری آهنی

ضخامت سپری آهنی یکی دیگر از فاکتورهای کلیدی در مشخصات فنی است. ضخامت سپری معمولاً از حدود 1 میلی متر شروع و تا 10 میلی متر ادامه دارد. هر چه ضخامت مقطع بالاتر باشد، مشخصات مکانیکی از قبیل مقاومت و قیمت سپری آهنی افزایش می یابد.

طول سپری آهنی

سپری آهنی معمولاً در شاخه های 6 و 12 متری تولید و عرضه می شود. نمونه های 6 متری کاربرد بیشتری دارد. هرچند بسته به شرایط و نیاز می توان این شاخه ها را به اندازه دلخواه برش داد.

وزن سپری آهنی

وزن سپری آهنی یکی از فاکتورهای مهم در مشخصات فنی به ویژه مقاومت و استحکام پروفیل است. این معیار، نقش مهمی در طراحی سازه و استفاده از سایز مناسب سپری دارد.

جدول اشتال، بهترین راه دریافت مشخصات فنی سپری آهنی

پروفیل های فولادی دارای مشخصات فنی مختلفی هستند. تغییر در ابعاد و اندازه آن ها، این مشخصات را دچار تغییر خواهد کرد. از این رو در جداولی به نام جدول اشتال، این مشخصات برای انواع سپری آهنی گردآوری شده است.
مشخصاتی نظیر ابعاد، ضخامت، طول، وزن سپری، ممان اینرسی و … در این جداول قابل مشاهده است. بدین منظور می توانید با دانلود pdf جدول اشتال سپری آهنی به این مشخصات دسترسی داشته باشید. برای دانلود جدول اشتال >>اینجا کلیک کنید<<

استاندارد سپری آهنی

برای ساخت و تولید سپری از استانداردهای مختلفی استفاده می شود. از مهمترین آن ها می توان به استاندارد DIN10055 اشاره کرد. استانداردهای DIN1022 و DIN59051 از دیگر استانداردهای رایج و پرکاربرد برای ساخت سپری آهنی می باشد.

انواع سپری آهنی بر اساس مشخصات ظاهری

همان طور که اشاره شد، بال و جان پروفیل T شکل یا سپری، از فاکتورهای مهم در مشخصات فنی سپری آهنی است. از این رو اندازه این دو بخش سبب تقسیم بندی این پروفیل فولادی به سه دسته اصلی شده است.

 • سپری آهنی با اندازه بال و جان مساوی
 • سپری با اضلاع نامساوی با بال بزرگتر. در یکی از انواع پرکاربرد، اندازه جان (ارتفاع) سپری نصف بال است.
 • سپری با اضلاع نامساوی به طوری که اندازه جان بیشتر از بال است.

انواع سپری آهنی

سپری آهنی معمولاً به دو نوع سپری آهنی فابریک و سپری آهنی پرسی تقسیم می شود.

سپری آهنی فابریک

در این نوع سپری ها، پروفیل فولادی به روش نورد و تحت دمای بسیار بالا ساخته می شود. ذوب شمش های فولادی و عبور غلتک های مخصوص (Rolling)، سبب ساخت سپری با ضخامت های مختلف می شود. کیفیت و مرغوبیت بالا در کنار یکپارچگی و استحکام از ویژگی های انواع سپری آهنی فابریک می باشد.

سپری آهنی پرسی

سپری پرسی با استفاده از دستگاه پرس یا همان رول فرمینگ و با برش پروفیل ساخته می شود. به عنوان مثال سپری پرسی با برش تیرآهن از وسط که ظاهری I شکل دارد، تولید می شود. کیفیت ساخت در این روش پایین تر از سپری فابریک است. از طرفی قیمت سپری آهنی کاهش قابل توجهی پیدا می کند و پروژه اقتصادی تر می شود.

انواع سپری آهنی بر اساس روش تولید

سپری آهنی بسته به شیوه تولید به دو دسته نورد گرم و نورد سرد تقسیم می شوند. در این دو روش سپری با استفاده از شمش های فولادی و به روش نورد (Rolling) ساخته می شود. تفاوت اصلی این دو روش در دمای فرآیند تولید است. روش نورد گرم دمای بسیار بالا (حدود 950 درجه سانتی گراد) داشته و مرغوبیت سپری تولیدشده بالاتر است. از طرفی سپری نورد سرد به دلیل حرارت کمتر ظاهر شفاف تر و قیمت کمتری دارد.

جدول وزن سپری آهنی

یکی از پارامترهای کلیدی و اثرگذار در مشخصات فنی و قیمت سپری آهنی، وزن پروفیل فولادی است. وزن سپری به عوامل مختلفی نظیر چگالی فولاد، سایز سپری و طول آن بستگی دارد. چگالی فولاد معمولاً 78650 کیلوگرم بر سانتی متر مکعب در نظر گرفته می شود. تغییر در ترکیب آلیاژهای مصرفی می تواند این چگالی و به دنبال آن وزن سپری ساخته شده را تغییر دهد.

شاخه سپری معمولاً در طول 6 و 12 متری به بازار عرضه می شود. سپری 6 متری کاربرد بیشتری دارد. از حیث ضخامت نیز شاهد دامنه وسیعی از حدود 1 میلی متر تا 1 سانتی متر خواهیم بود. طبیعتاً افزایش طول و ضخامت سپری، باعث افزایش وزن سپری آهنی خواهد شد.

به عنوان نمونه در جدول زیر می توانید وزن چند نمونه از سپری های پرکاربرد را ملاحظه نمایید.

نام سپری آهنی
ضخامت سپری آهنی (میلی متر)
وزن شاخه 6 متری (کیلوگرم)
T20
2
5.5
T30
3
10.5
T40
4
18
T50
5
26
T60
6
37.5
T70
7
50
T80
8
62

وزن سپری سایز بالا مانند 10، 12، 14 و… که به وسیله خرد کردن تیرآهن تولید می شود باتوجه به وزن تیرآهن خورد شده محاسبه می شود برای مثال وزن سپری 18 شش متری معادل یک چهارم وزن تیرآهن 18 می باشد.

قیمت سپری آهنی

اساساً قیمت پروفیل فولادی از جمله قیمت سپری آهنی به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه به مؤثرترین آن ها نیم نگاهی خواهیم داشت.

 • مشخصات فنی سپری آهنی
  بدون شک مشخصات فنی سپری نظیر ابعاد، سایز طول و ضخامت نقش و تأثیر مهمی بر قیمت خرید سپری آهنی خواهد داشت. ارتقای مشخصات فنی، مقاومت و استحکام بالاتر و به دنبال آن قیمت بالاتر را به همراه دارد.
 • وزن سپری آهنی
  هرچه وزن سپری بیشتر باشد، میزان فولادی مصرفی در ساخت، افزایش می یابد. در نتیجه افزایش قیمت سپری را شاهد خواهیم بود.
 • نوع سپری آهنی
  سپری آهنی معمولاً در دو نوع فابریک و پرسی به بازار عرضه می شود. سپری پرسی هزینه کمتری نسبت به نوع فابریک دارد.
 • قیمت جهانی فولاد
  قیمت انواع پروفیل فولادی از جمله پروفیل T شکل یا سپری، متأثر از قیمت جهانی فلزات به ویژه فولاد است.
 • نوسانات نرخ ارز و دلار
  از دیگر معیارهای اثرگذار بر قیمت سپری آهنی، نوسانات ارز می باشد. این فاکتور نقش مهمی بر قیمت سپری آهنی به ویژه سپری های وارداتی دارد.
 • عرضه و تقاضای سپری
  میزان تولید سپری در کنار میزان تقاضای بازار نیز در قیمت گذاری سپری آهنی نقش دارد. افزایش تقاضا و کاهش عرضه سبب افزایش قیمت سپری خواهد شد.
 • مرکز خرید سپری آهنی
  یک مرکز خرید خوب و معتبر به دلیل کاهش واسطه ها می تواند قیمت مناسب تری به ارمغان آورد. شرکت های بازرگانی و فروشگاه های اینترنتی معتبر به دلیل عدم محدودیت در زمان مراجعه، ارسال و حجم سفارش گزینه هوشمندانه ای هستند.
 • هزینه های جانبی و ارسال سپری آهنی
  برخی هزینه های جانبی از جمله انبارداری، بارگیری و ارسال بر قیمت نهایی خرید سپری آهنی اثرگذار است.

خرید سپری آهنی با بهترین قیمت

در این مطلب به بررسی مهمترین ویژگی ها، کاربردها و مشخصات فنی سپری آهنی پرداختیم. در همین راستا فولاد جهان مهر به عنوان مجموعه تخصصی در زمینه فروش آهن آلات، امکان خرید سپری آهنی با بهترین قیمت را فراهم کرده است. تجربه بیش از 20 سال، همکاری با برندهای معتبر ایرانی و خارجی در کنار تنوع بالای محصولات از مزایای این مجموعه است.
شما در فولاد جهان مهر می توانید از مشاوره رایگان بهره مند شوید. همچنین امکان استعلام قیمت روز سپری آهنی و سایر مقاطع فولادی مانند ورق، تیرآهن، لوله فولادی و … را فراهم است. شما مخاطبان گرامی، برای آگاهی از شرایط خرید سپری آهنی می توانید همین حالا با تلفن 88654200-021 تماس بگیرید.

قیمت سپری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قیمت سپری آهنی ( 3 , 4 , 5 , 6 )”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *