Skip to content

قیمت توری فلزی (ریزبافت و درشت بافت)

۱ 

برای دریافت قیمت امروز انواع توری فلزی مانند: توری گابیون ، توری فنس یا حصاری ، توری پرسی ، توری ریزبافت و درشت بافت با تلفن 88654200-021 تماس بگیرد.

توری فلزی چیست؟ این احتمالاً نخستین پرسشی است که با شنیدن کلمه توری فلزی به ذهنتان می رسد. توری فلزی شبکه ای ساخته شده از سیم های فلزی در ابعاد و اندازه های مختلف است. امروزه توری های فلزی مشبک کاربرد زیادی در صنایع ساختمانی، خودروسازی و کشاورزی دارند.

در این مطلب قصد داریم نگاهی به ویژگی ها و کاربرد توری فلزی بپردازیم. همچنین انواع توری از جمله توری ریزبافت و درشت بافت را بررسی خواهیم کرد. در پایان نیز مهمترین نکات راهنمای خرید توری فلزی، اطلاع از قیمت روز و سفارش بهترین توری را مورد ارزیابی قرار می دهیم. پس در ادامه مطلب همراه ما باشید.

توری فلزی چیست؟

توری فلزی ( به انگلیسی Metal Mesh )، شبکه ای ساخته شده از سیم ها و مفتول های فلزی است. به زبان ساده تر، توری فلزی، شبکه ای است که از بافته شدن سیم‌های فلزی در جهت افقی و عمودی ساخته می‌شود.

کاربرد توری فلزی

از مهمترین حوزه های استفاده از انواع توری فلزی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صنعت ساختمان از جمله فونداسیون (پی) ساختمان ها، نما و دکوراسیون
 • مناسب و کاربردی برای حصار کشی و محوطه سازی
 • استفاده از توری فلزی در ساخت گابیون و قفسه های توری نگهداری سنگ
 • صنایع معدنی، کشاورزی و ساخت برخی قطعات نظیر فیلترها
 • تقویت برخی محصولات صنعتی مانند تقویت ظروف ذخیره
 • تقویت محفظه های نگهداری بار به ویژه اعضای باربر سازه ای

انواع توری فلزی

توری فلزی را بسته به ویژگی های مختلفی می توان تقسیم بندی کرد. مواردی مثل جنس مفتول ها، نوع کاربرد و یا اندازه شبکه توری از مهمترین موارد است. در ادامه با ویژگی های مهمترین انواع توری فلزی آشنا خواهیم شد.

توری ریزبافت و درشت بافت

یکی از معیارهای اصلی برای تقسیم انواع توری فلزی، چگونگی بافت مفتول یا همان سیم توری است. اگر فاصله چشمه یا همان سیم های بافته شده کمتر از 1 سانتی متر باشد به آن توری ریزبافت می گویند. توری درشت بافت نیز دارای ابعاد شبکه بزرگتر از 1 سانت است. در ادامه مطلب با تفاوت های این دو نوع توری فلزی بیشتر آشنا خواهیم شد.

توری پرسی

توری پرسی از بافتن مفتول ها یا همان سیم های فلزی در جنس های مختلف تولید می شود. تابیدن و بافتن مفتول گالوانیزه و آهنی از جمله روش های ساخت توری فلزی پرسی است. معمولاً مربعی شکل بوده، بافت درشتی داشته و ابعاد چشمه یا همان فاصله بین مفتول ها بین 2 تا 6 سانتی متر است.
قطر مفتول ها نیز متغیر بوده و بازه 3 تا 5 میلی متر را شامل می شود. از توری پرسی معمولاً در شبکه جوشی پی ساختمان، نرده کشی، حصارکشی، محوطه سازی و مش بندی استفاده می شود.

توری فنس یا حصاری

یکی از مهمترین انواع توری های فلزی، فنس توری است. توری های فنس معمولاً آهنی بوده و برای فنس کشی یا همان حفاظت مکان ها استفاده می شود. فنس اطراف باغات، خانه های ویلایی، مزرعه و واحدهای تولیدی و صنعتی، مراکز نظامی، ترمینال و زمین های ورزشی از کاربردهای توری فنس است.
توری های فنس برای دوام بیشتر ممکن است از سیم های گالوانیزه یا ضد زنگ ساخته شوند. ارتفاع بالای 1.5 متر داشته و طول آن ها نیز بسته به شرایط بین 15 تا 30 متر است. ابعاد چشمه توری فنس و حصاری معمولاً بین 5 تا 8 سانتی متر است.

توری گابیون

یکی از برجسته ترین انواع توری فلزی، تروی گابیون برای حافظت و نگهداری سنگ هاست. این نوع توری های بی شباهت به توری مرغی نیستند با این تفاوت که اندازه چشمه ها آن ها معمولاً درشت است. ضخامت مفتول های توری گابیون از توری مرغی بیشتر بوده و برای ساخت قفس یا تور سنگی استفاده می شود.

توری گابیون غالباً مربع یا شش ضلعی است. شبیه به سبد یا قفس عمل کرده و سنگ های بزرگ و کوچک درون آن قرار می گیرد. توری های گابیونی در زمره توری های مقاوم و پراستحکام هستند. استفاده به عنوان سیل بند سد و رودخانه، دیوار حائل و همچنین ایجاد مانع در برابر ریزش یا سقوط اجسام و… از کاربردهای توری گابیون است.

توری مش

توری فلزی در عملیات ساختمانی نیز کاربرد بسیاری دارند. در ساخت توری مش معمولاً از میلگرد به جای مفتول استفاده می شود، از این رو مقاومت بالاتری دارد. بنابراین جنس و زیمنه کاربرد را می توان از مهمترین تفاوت توری فلزی و مش قلمداد کرد. اندازه توری مش معمولاً 10*10 تا 20*20 بوده و میلگردهای سایز 8 تا 10 میلیمتر پرکاربردترین آماتورها در مش بندی هستند.
توری مش یکی از انواع توری های فلزی مناسب برای کارهای حوزه ساختمان است. افزایش استحکام در بتن ریزی، دیوارسازی و کف سازی سازه ها از مهمترین کاربردهای توری مش است. کف انواع سالن و انبار، سقف طبقات، فرودگاه ها، تونل ها، پارکینگ، پل و مترو از جمله شرایط استفاده از توری مش است.

انواع توری فلزی از نظر جنس

بسته به جنس سیم یا مفتول، توری را می توان به سه نوع اصلی توری آهنی یا فولادی، توری گالوانیزه و توری پی وی سی تقسیم کرد. توری فولادی معمولاً کاربرد بیشتری داشته و برای مناطق گرم و خشک پرکاربردتر است. توری گالوانیزه در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم تر است. توری پی وی سی نیز معمولاً ظاهر زیباتری داشته و برای پارک ها، مکان های عمومی و تفریحی کاربرد بیشتری دارد.

تفاوت توری فلزی ریزبافت و درشت بافت

توری فلزی را بر اساس چشمه یا همان فضای خالی بین مفتول های فلزی می توان به دو گروه تقسیم کرد. توری فلزی درشت بافت معمولاً دارای چشمه های بزرگتر از 1 سانتی متر و توری ریز بافت کمتر از آن است. توری فلزی ریز بافت به دلیل نزدیک بودن فواصل، انسجام و استحکام بالاتری از خود نشان می دهد.
از دیگر تفاوت های توری ریزبافت و توری فلزی درشت بافت در کاربرد و شرایط استفاده است. توری فلزی ریزبافت برای کارهایی مثل حصارکشی، تقویت بتن و نگهداری سنگ ها کاربرد دارند. توری درشت بافت نیز کاربردهای عمومی تری دارد.
قیمت توری فلزی ریزبافت و درشت بافت از دیگر وجه تمایزات این دو نوع توری پرکاربرد است. به دلیل شرایط بافت ظریف تر و همچین استحکام بالاتر، توری ریزباقت قیمت بالاتری نسبت به بافت درشت دارد.

راهنمای خرید توری فلزی

اگر به دنبال خرید بهترین توری فلزی هستید باید به چند نکته توجه کنید. نکاتی که در انتخاب و سفارش توری فلزی نقش تعیین کننده ای دارند.

 1. نخستین و شاید مهمترین نکته توجه به کاربرد توری فلزی است. به زبان ساده تر، توری فلزی را برای چه کاری می خواهید؟ این امر در انتخاب نوع توری مثلاً توری گابیون، توری فنس و … مؤثر است.
 2. نکته مهم بعدی در ارتباط با خرید توری فلزی توجه به فرم و ابعاد چشمه یا همان بازشوهای توری است. امروزه توری فلزی در انواع دایره، لوزی، شش ضلعی و … به فروش می رسد. ابعاد چشه نیز از حیث میزان فاصله بین مفتول ها نقش مهمی در عملکرد توری فلزی دارد.
 3. وزن توری از دیگر عواملی است که هنگام خرید توری فلزی نباید از آن غافل شد. وزن توری تأثیر مستقیمی در میزان تحمل فشار و بارهای وارده دارد. توری سبک مقاومت کمتری دارند؛ اما از سرعت بالایی در اجرا برخوردار بوده و جابجایی کار با آن ها ساده تر است.
 4. بافت توری از جمله ریزبافت یا درشت بافت بودن توری شرایط خاص خودش را دارد. توری های ریز معمولاً برای کارهای اجرایی نظیر زیباسازی محیط، حصارکشی، دکوراسیون و … استفاده می شوند. توری درشت بافت نیز کاربردهای خاص خود را در صنایع ساختمانی، معدنی و کشاورزی دارد.
 5. بدون شک قیمت توری فلزی از معیارهای مهم برای خرید است. قیمت توری به عوامل مختلفی نظیر جنس مفتول، وزن توری فلزی، حجم سفارش و مرکز خرید بستگی دارد. انتخاب یک مرکز خرید معتبر و باسابقه علاوه بر اصالت و کیفیت محصولات به دلیل کاهش واسطه، توری فلزی قیمت مناسب را در اختیار شما قرار می دهد.

قیمت توری فلزی

عوامل مختلفی بر قیمت توری فلزی و انواع پروفیل های فولادی مؤثر است. از اصلی ترین آن ها مشخصات فنی و استانداردهای توری نظیر جنس، ابعاد شبکه و نوع توری است. علاوه بر مشخصات فنی عوامل دیگری نظیر قیمتت جهانی فلزات به ویژه آهن، نرخ ارز و دلار، قیمت خرید تسمه فلزی را تحت الشعاع قرار می دهد.
در کنار وارد گفته شده باید به مسائلی نظیر هزینه حمل و بارگیری، هزینه ارسال و مرکز خرید توری نیز توجه داشت. خرید از مراکز معتبر و باسابقه علاوه بر کیفیت بالا، خرید توری فلزی مقرون به صرفه و قیمت مناسب را به همراه دارد. برای آگاهی از آخرین قیمت روز انواع توری فلزی می توانید همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خرید توری فلزی با بهترین قیمت و کیفیت

یکی از بهترین روش ها برای خرید انواع پروفیل فولادی نظیر توری فلزی، خرید اینترنتی از مراکز معتبر است. زیرا هم محدودیتی در زمان و مکان وجود ندارد و هم برحلاف بسیاری از مراکز حضوری، می توان به صورت جزئی یا عمده اقدام به سفارش توری فلزی نمود.
در همین راستا فولاد جهان مهر، مجموعه ای تخصصی با بیش از دو دهه تجربه در زمینه تهیه و فروش انواع پروفیل فولادی است. فولاد جهان مهر با برندهای معتبر ایرانی و خارجی همکاری داشته و امکان خرید انواع توری فلزی قیمت مناسب را فراهم کرده است. ارائه مشاوره، ارسال به سراسر کشور و فراهم کردن تنوع بالایی از محصولات و عرضه عمده و جزئی از دیگر مزایای این مجموعه است.
شما عزیزان برای آگاهی از شرایط خرید و لیست قیمت مش فلزی و توری فلزی می توانید همین حالا با تلفن 88654200-021 مشاوران فولاد جهان مهر تماس بگیرید.

خرید مش فلزی

 

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قیمت توری فلزی (ریزبافت و درشت بافت)”