ردکردن این

قیمت لوله گاز و اتصالات لوله گاز

لوله و اتصالات گاز را می توان یکی از پرکاربردترین انواع لوله و اتصالات فلزی قلمداد کرد. چراکه انتقال گاز از مراکز تولیدی به دست مصرف کنندگان، یکی از موضوعات استراتژیک و ضروری است. لوله و اتصالات گازی نیز با فراهم کردن بستر لازم برای این کار، نقشی محوری و کلیدی ایفا می کنند.

در زیر لیست قیمت روز لوله گاز را می توانید مشاهده نمایید و همچین برای آشنایی با انواع، راهنمای خرید و بررسی قیمت لوله و اتصالات گاز از موارد مهمی به شمار می‌رود. مواردی که در این بخش به آن می پردازیم. پس اگر قصد خرید این تجهیزات کاربردی و پر استفاده را دارید، ادامه مطلب را از دست ندهید!

برای دریافت جدید ترین قیمت لوله گاز می توانید با تلفن ۸۸۶۵۴۲۰۰ تماس بگیرید.

قیمت لوله گاز توکار 6 متری API

.wtbpTableWrapper{visibility: hidden;}

قیمت لوله گازی روکار خانگی

.wtbpTableWrapper{visibility: hidden;}

قیمت اتصالات جوشی لوله گاز

.wtbpTableWrapper{visibility: hidden;}

نرخ لوله گاز مانیسمان

.wtbpTableWrapper{visibility: hidden;}
نامقیمت
نامقیمت
لوله مانیسمان 1 1/2 اینچ رده 40 دقیق کاوه ایرانیان۲۳,۰۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 1 1/2 اینچ رده 40 وارداتی چینی۲۰,۰۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 1 1/4 اینچ رده 40 وارداتی چینی۱۸,۵۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 1 اینچ رده 40 دقیق کاوه ایرانیان۱۳,۴۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 1 اینچ رده 40 وارداتی چینی۱۱,۰۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 1/2 اینچ رده 40 وارداتی چینی۵,۶۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 10 اینچ رده 40 وارداتی چینی۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 12 اینچ رده 40 وارداتی چینی۳۱۰,۰۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 14 اینچ رده 40 وارداتی چینی۷۵۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 16 اینچ رده 40 وارداتی چینی۷۵۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 18 اینچ رده 40 وارداتی چینی۷۵۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 2 1/2 اینچ رده 40 دقیق کاوه ایرانیان۳۷,۰۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 2 1/2 اینچ رده 40 وارداتی چینی۳۵,۵۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 2 اینچ رده 40 اهواز۲۳,۰۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 2 اینچ رده 40 دقیق کاوه ایرانیان۲۷,۰۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 2 اینچ رده 40 وارداتی چینی۲۴,۰۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 24 اینچ رده 40 وارداتی چینی۸۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 3 اینچ رده 40 اهواز۴۱,۵۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 3 اینچ رده 40 دقیق کاوه ایرانیان۴۵,۵۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 3 اینچ رده 40 وارداتی چینی۴۵,۰۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 3/4 اینچ رده 40 وارداتی چینی۶,۵۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 4 اینچ رده 40 اهواز۶۱,۰۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 4 اینچ رده 40 دقیق کاوه ایرانیان۶۴,۵۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 4 اینچ رده 40 وارداتی چینی۶۴,۰۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 5 اینچ رده 40 وارداتی چینی۸۹,۰۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 6 اینچ رده 40 اهواز۱۱۲,۰۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 6 اینچ رده 40 وارداتی چینی۱۱۰,۰۰۰,۰۰۰ 
لوله مانیسمان 8 اینچ رده 40 وارداتی چینی۱۶۸,۰۰۰,۰۰۰ 
.woobewoo-table-loader{color:#43a047 !important;}

نرخ اتصالات جوشی لوله گاز مانیسمان

.wtbpTableWrapper{visibility: hidden;}

معرفی لوله و اتصالات گاز

لوله گاز یکی از انواع لوله های فلزی برای انتقال گاز و هوای فشرده می باشد. اتصالات گازی نیز در انجام بی نقص و تمام و کمال این امر، نقشی حیاتی و غیر قابل انکار دارند. امکان تغییر مسیر، ایجاد انشعاب و تغییر سایز لوله تنها گوشه‌ای از کاربرد این نوع اتصالات است.

کاربرد لوله و اتصالات گازی

امروزه نیروگاه ها و مراکز تولیدی گاز نظیر پالایشگاه های نفتی، مهمترین حوزه کاربرد لوله های گازی هستند.
صنایع و کارخانه هایی که برای عملکرد خود نیازمند مصرف گاز هستند، از دیگر حوزه‌های مهم به شمار می‌روند. صنایعی نظیر پتروشیمی ها، صنایع مادر و تولیدی ها مانند نیروگاه تولید برق.
لوله و اتصالات گاز خانگی برای انتقال گاز به ساختمان ها و مراکز مسکونی.
پرکاربرد برای واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ، انواع سوله ها و کارگاه ها.

لوله گاز 6 متری سپنتا ساوه

انواع لوله و اتصالات گاز

لوله و اتصالات گاز را می توان بر اساس پارامترهای مختلفی نظیر جنس یا شیوه تولید طبقه بندی کرد.

 • لوله و اتصالات گاز بر اساس جنس
  بر اساس جنس، لوله های گازی به دو نوع فلزی و غیر فلزی تقسیم می شوند. لوله‌ فلزی نظیر لوله‌ فولادی، آهنی و استیل از استحکام و طول‌ عمر بیشتری نسبت به لوله غیر فلزی نظیر پلی اتیلن برخوردارند.
 • لوله و اتصالات گاز بر اساس روش تولید
  از منظر روش تولید، انواع لوله و اتصالات گاز به دو گروه لوله درزدار و بدون درز دسته بندی می شوند. لوله های درزدار در فرآیند تولید دارای خط جوش و درز هستند. از طرفی دیگر لوله های بدون درز یا مانیسمان ساختاری یکپارچه و بدون درز و شکاف دارند.
  استحکام، مقاومت در برابر فشار و البته قیمت خرید لوله مانیسمان بالاتر از لوله های درزدار است. از طرفی دیگر لوله های درز دار امکان جوشکاری، تعویض و تعمیر بهتری دارند. انتخاب آن ها بستگی زیادی به حوزه کاربرد و نوع مصرف دارد.
 • انواع لوله و اتصالات گاز بر اساس نوع کار
  بر اساس شیوه اجرای لوله های گازی این تجهیزات را می توان به دو گروه توکار و روکار طبقه بندی کرد. در لوله کشی گاز روکار، لوله ها و اتصالات قابل مشاهده بوده و به نوعی در سطح قرار می گیرند. لوله های درزدار با قابلیت تعمیر و تعویض آسان معمولاً انتخاب خوبی هستند.
  لوله api (American Petroleum Institue) از جمله لوله درزدار است. این تجهیزات در استاندارد پترولئوم آمریکا ساخته می شوند و تست های مختلفی را پشت سر گذرانده اند. در نتیجه مقاومت و استحکام قابل توجهی داشته و می توانند در لوله کشی گاز توکار نیز استفاده شوند.
  برای لوله کشی گاز توکار که در اغلب درون زمین یا سازه قرار می‌گیرند و قابل رؤیت نیست، معمولاً از تجهیزات مقاوم استفاده می‌کنند. از این رو لوله گاز مانیسمان و لوله api گاز گزینه های معمول هستند. لوله مانیسمان رده 40 رایج ترین و پرکاربردترین نوع لوله مانیسمان می باشد.
  طبیعتاً نوع لوله به کار گرفته شده بر قیمت لوله و اتصالات گاز خانگی و صنعتی تأثیرگذار خواهد بود. برای مشاهده آخرین قیمت لوله گاز و انواع اتصالات گازی می توانید به صفحه محصولات نگاهی بیندازید.

روش ساخت لوله گاز درزدار ( روکار و API )

لوله سیاه درزدار به دو روش درز مستقیم و اسپیرال (مارپیچ) ساخته می شود. برای ساخت لوله سیاه درزدار، ابتدا ورق را به وسیله غلتک فرم می دهیم و وقتی لبه های ورق به هم نزدیک می شود آن را جوش می دهیم. پس از آن لوله را تست کرده، در صورتی که تست را قبول شود به آن تست آب یا گاز (با توجه به سیالی که تست انجام شده است) می گویند و در صورتی که تست را قبول نشود به عنوان لوله گاز روکار، لوله داربست و لوله صنعتی عرضه می شود.

ساخت لوله سیاه درزدار و گازویدیو ساخت لوله درز مستقیم

برای مشاهده ویدیو ساخت لوله گاز در یوتیوب اینجا کلیک کنید

روش ساخت لوله گاز مانیسمان

روش ساخت لوله گاز مانیسمان بدون درز

مزایای استفاده از اتصالات گازی

اتصالات از جهات مختلف دارای مزیت های فراوانی هستند. چراکه خطوط انتقال گاز و مسیر لوله کشی نیاز به تغییرات متعددی دارد. از این رو اتصالات مختلف نظیر اتصالات جوشی گاز عنصری کلیدی در این خصوص هستند. از جمله مزیت های بهره مندی از این تجهیزات عبارتند از:

 • امکان تغییر جهت در مسیر لوله کشی گاز. انواع زانویی جوشی درزدار یا مانیسمان کاربرد فراوانی دارند.
 • امکان تغییر اندازه و سایز لوله گاز، این کار اغلب به وسیله تبدیل جوشی گاز انجام می شود.
 • ایجاد انشعاب و شاخه های مختلف در جهت های گوناگون. انشعاب گیری به وسیله انواع سه راهی‌، تبدیل و چهار راهی صورت می پذیرد.
 • امکان اتصال به دستگاه ها و تجهیزات مختلف. اتصال بوشن می تواند در این زمینه کاربردی باشد.
 • مسدود کردن مسیر های لوله کشی. گپ و درپوش فلزی انتخاب خوبی برای این امر هستند.

راهنمای خرید لوله و اتصالات گاز

برای خرید انواع لوله و اتصالات فلزی بهتر است به چند نکته مهم توجه داشته باشید. نکاتی که می تواند در انتخاب درست و خرید لوله و اتصالات گاز با بهترین قیمت بسیار مؤثر باشد.

 • زمینه استفاده و کاربرد
  نوع مصرف عامل کلیدی در انتخاب لوله و اتصالات است. طبیعتاً لوله و اتصالات گاز خانگی با تجهیزات صنعتی همچون کارخانه ها تفاوت بسیاری دارند. شرایط لوله کشی نظیر توکار یا روکار بودن نیز در انتخاب مؤثر است.
 • مشخصات فنی لوله و اتصالات گاز
  مشخصات فنی عامل مهم و بسیار کاربردی است. ضخامت لوله ها و قطر لوله ها دو پارامتر کلیدی است. افزایش میزان جریان گاز و همچنین حوزه مصرف بزرگتر، نیازمند تجهیزات با مشخصات فنی بالاتر می باشد.
  در این خصوص توجه به رده بندی و طراحی لوله برای فشار یا دمای خاص اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال لوله های غیرفلزی نظیر پلی‌اتیلن و پلیمر برخلاف لوله های فلزی برای فشار کمتر طراحی شده‌اند.
 • شرکت و برند لوله و اتصالات گازی
  برند سازنده عامل مهمی در کیفیت و قیمت تجهیزات است. در این زمینه لوله گاز سپاهان و لوله گازی سپنتا از نام های شناخته شده هستند. برند های لوله و اتصالات گازی آریا، ساوه و اهواز نیز از دیگر شرکت های فعال به شمار می روند.
 • مرکز فروش و عرضه محصولات
  نمایندگی لوله و اتصالات گاز و مرکز فروش معتبر تضمین کننده کیفیت ساخت لوله هاست. ضمن آن که امکان مشاوره، تنوع محصولات و خرید با بهترین قیمت را به ارمغان می آورد. شرکت فولاد جهان مهر با بیش از 20 سال تجربه در زمینه فروش لوله و اتصالات فلزی آماده ارائه خدمات است.
 • قیمت لوله و اتصالات گاز
  هزینه و قیمت خرید لوله و اتصالات گازی از دغدغه های اصلی خریداران است. شیوه تولید، جنس و مشخصات فنی لوله و اتصالات فلزی مهمترین و شاید اثرگذارترین پارامتر است. افزایش رده، ضخامت و طول لوله گاز افزایش خدمات و قیمت را به دنبال دارد. به عنوان مثال قیمت لوله گاز 12 متری در قیاس با قیمت لوله گاز 6 متری بالاتر است.

لوله مانیسمان چینی

حوزه کاربرد از دیگر عوامل مؤثر است. قیمت لوله و اتصالات گاز خانگی معمولاً کمتر از تجهیزات صنعتی است. نمایندگی و مرکز پخش لوله و اتصالات گاز در کنار برند سازنده نیز از فاکتورهای مهم در قیمت به شمار می‌رود. برای مشاهده قیمت لوله و اتصالات گازی سپاهان، سپنتا و سایر برندها می‌توانید به صفحه محصولات مراجعه نمایید.

خرید لوله و اتصالات گاز

شرکت فولاد جهان مهر با بیش از 20 سال سابقه، آماده ارائه مشاوره تخصصی در زمینه انتخاب و خرید انواع لوله و اتصالات گاز است. تنوع بالای محصولات، همکاری با انواع برندهای داخلی و خارجی و ارسال به سراسر کشور برای مخاطبان درنظر گرفته شده‌است. فولاد جهان مهر ضمانت می کند که در تمام طول مدت پروژه با بهترین قیمت اقلام شما را تأمین نماید.

برای بهره مندی از خدمات مختلف و مشاوره تخصصی خرید لوله و اتصالات گاز می‌توانید با ما تماس بگیرید. کارشناسان فولاد جهان مهر پاسخگوی پرسش ها و سفارشات شما مخاطبان گرامی خواهند بود.

برای دریافت جدیدترین قیمت لوله و اتصالات گازی به همراه تخفیف ویژه می توانید با شماره 88654200-021 داخلی 201 الی 208 تماس بگیرید.

خرید لوله فولادی مانیسمان