ردکردن این

جدیدترین قیمت میلگرد و آرماتور​

میلگرد ( به انگلیسی Rebar ) یا همان آرماتور یکی از مهمترین و در عین حال پرکاربردترین مقاطع فولادی و آهن آلات در صنایع مختلف است. امروزه به دلیل کاربرد انواع میلگرد در ساختمان و صنایع مهم نظیر راهسازی، این عنصر سازه‌ای نقشی استراتژیک دارد.

برای دریافت قیمت لحظه ای میلگرد امروز می توانید با تلفن 88654200-021 تماس بگیرید.

قیمت میلگرد

میلگرد امیرکبیر
میلگرد اهواز – تحویل تهران
میلگرد ابهر
میلگرد سیرجان
میلگرد نیشابور
قیمت هر کیلو میلگرد ۸
۲۹۰,۰۰۰
قیمت هر کیلو میلگرد ۱۰
۲۶۹,۰۰۰
۲۶۰,۰۰۰
قیمت هر کیلو میلگرد ۱۲
۲۶۷,۵۰۰
۲۶۰,۰۰۰
۲۵۷,۰۰۰
قیمت هر کیلو میلگرد ۱۴
۲۶۵,۰۰۰
۲۴۹,۰۰۰
۲۵۰,۰۰۰
۲۵۰,۰۰۰
۲۵۵,۰۰۰
قیمت هر کیلو میلگرد ۱۶
۲۶۵,۰۰۰
۲۴۹,۰۰۰
۲۵۰,۰۰۰
۲۵۰,۰۰۰
۲۵۵,۰۰۰
قیمت هر کیلو میلگرد ۱۸
۲۶۵,۰۰۰
۲۴۹,۰۰۰
۲۵۰,۰۰۰
۲۴۸,۰۰۰
۲۵۵,۰۰۰
قیمت هر کیلو میلگرد ۲۰
۲۶۵,۰۰۰
۲۴۹,۰۰۰
۲۵۰,۰۰۰
۲۴۸,۰۰۰
۲۵۵,۰۰۰
قیمت هر کیلو میلگرد ۲۲
۲۶۵,۰۰۰
۲۴۹,۰۰۰
۲۵۰,۰۰۰
۲۴۸,۰۰۰
۲۵۵,۰۰۰
قیمت هر کیلو میلگرد ۲۵
۲۶۵,۰۰۰
۲۵۰,۰۰۰
۲۴۸,۰۰۰
۲۵۵,۰۰۰
قیمت هر کیلو میلگرد ۲۸
۲۶۷,۵۰۰
۲۴۸,۰۰۰
۲۵۵,۰۰۰
قیمت هر کیلو میلگرد ۳۲
۲۶۷,۵۰۰
۲۴۹,۰۰۰
۲۴۸,۰۰۰

خرید میلگرد

میلگرد یا همان آرماتور یکی از مهمترین و در عین حال پرکاربردترین مقاطع فولادی و آهن آلات در صنایع مختلف است. امروزه به دلیل کاربرد انواع میلگرد در ساختمان و صنایع مهم نظیر راهسازی، این عنصر سازه‌ای نقشی استراتژیک دارد. مقاومت کششی و خمشی فوق‌العاده بالا، افزایش استحکام و دسترسی مناسب از مهمترین مزایای میلگرد به ‌شمار می‌رود.

میلگرد چیست؟

میلگرد ، میله‌ای ‌توپر با مقطع دایره‌ای از جنس فولاد است. فولاد که آلیاژی از آهن با درصد جزئی از کربن، نیکل و سایر فلزات است، به‌عنوان مواد سازنده میلگرد محسوب می‌شود.
سطح جانبی آرماتور ها به دو صورت ساده و یا آجدار ساخته می شود. از این رو میلگرد آجدار و میلگرد ساده از مهمترین شاخه های میلگرد می باشد. میلگرد آجدار به دلیل مشخصات فنی قوی تر، معمولاً کاربرد بیشتری در صنایع مختلف به ویژه ساختمان ‌سازی دارد.

فاکتور مهم در مشخصات فنی میلگرد

آرماتور دارای مشخصات و پارامترهای مختلفی هستند. فاکتورهایی که به عنوان وجه تمایز انواع میلگرد شناخته می شود.

فاکتور های مهم خرید میلگرد :

 • تنش تسلیم یا مقاومت میلگرد شاید اصلی ترین مشخصه فنی آرماتور را بتوان تنش تسلیم عنوان کرد. تنش تسلیم یا Fy میلگرد به زبان ساده، میزان تنشی و نیروی است که سبب ایجاد تغییر شکل پلاستیک و دائمی می‌شود. واحد آن معمولاً کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است. تنش تسلیم 340 و 400 دو نوع رایج و مهم Fy آرماتور می‌باشد. آرماتور های معمول در ساختمان ها از این دو نوع هستند.
 • قطر میلگرد از دیگر مشخصات فنی میلگرد که در طبقه‌بندی آن‌ها نیز نقش دارد، قطر آرماتور است. آرماتور معمولاً در اندازه های مختلفی ساخته می شوند. با افزایش قطر آرماتور، مساحت مقطع، وزن میلگرد و مشخصات مقاومتی آن افزایش خواهد یافت. قطر آرماتور معمولاً برحسب میلی‌متر بیان می شود. نظیر میلگرد 16 یا آرماتور 14 با قطر به ترتیب 16 و 14 میلی‌متر.
 • سطح جانبی میلگرد معمولاً دارای سطوح ساده و آجدار هستند. در آرماتور ساده، سطح جانبی
 • صاف و بدون هیچ‌گونه طرح و اعوجاج است. در حالی که در آرماتور آجدار ، شاهد سطح غیر یکنواخت و پستی و بلندی هستیم. این امر در چسبندگی، گیرداری و کشش آرماتور مؤثر است. میلگرد آجدار مارپیچی، میلگرد آجدار جناقی و آرماتور آجدار مرکب از انواع رایج میلگرد آجدار هستند.
 • طول شاخه میلگرد آرماتورها معمولاً در طول های مختلفی تولید می شوند. طول 6 متری و میلگرد 12 متری از انواع رایج و پرکاربرد به شمار می روند.
 • قطر میلگرد، شاه‌کلید انتخاب! شاید قطر میلگرد را بتوان مهمترین مشخصه در مشخصات آرماتور قلمداد کرد. به گونه‌ای که این عدد به عنوان شاخص دسته بندی و تقسیم آرماتورها نیز شناخته می شود. در اصطلاح مهندسی قطر میلگرد معمولاً بر اساس میلیمتر و با کلمه فی بیان می شود. به عنوان مثال میلگرد فی 16، یعنی آرماتوری که مقطع آن دارای قطر 16 میلیمتر یا 1.6 سانتی متر می باشد.

انواع سایز میلگرد

از میلگرد رایج و پرکاربرد در ساخت‌ و ساز می‌توان به میلگرد 8 ، میلگرد 10 ، میلگرد 14 ، میلگرد 16 و میلگرد 18 اشاره‌کرد.

میلگرد 16 به دلیل مشخصات فنی نظیر مقاومت مناسب، دامنه کاربرد بسیار بیشتری نسبت به سایر آرماتورها دارد.

میلگرد های با مقاطع بالاتر نظیر میلگرد 20 تا آرماتور 40 نیز برای کارهای ‌فوق ‌سنگین و پرمقاومت مورد استفاده قرار می‌گیرند. نظیر پل ‌سازی، برج‌ چند طبقه ، تونل ، سد سازی و … .

به منظور بررسی قیمت روز میلگرد می‌توانید نگاهی به لیست قیمت میلگرد 16 و سایر رده‌ها بیندازید. ما در مجموعه تخصصی فولاد جهان مهر، امکان مشاهده و بررسی قیمت آنلاین آهن و میلگرد را فراهم کرده‌ایم.

آشنایی با انواع کاربرد میلگرد

 • استفاده در صنعت ساختمان سازی به عنوان مصالح کلیدی و فوق العاده ضروری در دوام و استحکام ساختمان.
 • صنعت خودروسازی و ساخت اتومبیل و تجهیزات مکانیکی
 • صنایع نفت و پتروشیمی و زیربنایی نظیر حمل و نقل، راهسازی و …
 • ماشین آلات صنعتی نظیر ماشین‌آلات کشاورزی، سوراخ کاری، تراش‌کاری و…
 • کاربرد انواع میلگرد صنعتی برای ساخت تجهیزات و قطعات گوناگون

کاربرد میلگرد در ساختمان

بدون تردید مهمترین حوزه مصرف و کاربرد میلگرد، صنعت ساختمان سازی است. اغلب ساختمان‌ ها از بتن به عنوان مصالح اصلی در تیر، ستون و دیوارها استفاده می‌کنند. بتن دارای مقاومت فشاری قابل توجهی است؛ اما در کشش و نیروهای جانبی نظیر زلزله بسیار ضعیف عمل می‌کند. از این رو انواع میلگرد مصرفی در بتن با قابلیت مقاومت کششی و خمشی بالا این مشکل را برطرف کرده‌است.
به جزء میلگرد که مصالحی پرکابرد و ضروری در ساختمان است، سایر مقاطع فولادی نیز نقش مهمی در ساخت و ساز ایفا می کنند.

مواردی نظیر نبشی ، تیرآهن ، ناودانی ، لوله فلزی و میلگرد معمولاً در سازه‌های بتنی و این پروفیل‌ها اغلب در سازه های فولادی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بررسی انواع میلگرد

بر اساس متریال به کاررفته در ساخت فولاد، آرماتورها به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

میلگرد با فولاد کربن دار

میلگرد با فولاد کربن‌ دار که دارای درصد کربن بالاتری نسبت به میلگرد معمولی است. این نوع آرماتور دارای مقاومت کمی در برابر خوردگی هستند.

میلگرد با پوشش اپوکسی

اپوکسی ( epoxy ) یک نوع پوشش است که مقاومت میلگرد در برابر عوامل خورندگی را افزایش می‌دهد. این ویژگی در مناطق مرطوب که در معرض شرایط جوی نامساعد هستند، بسیار کاربردی است.

میلگرد با استاندارد اروپایی

این نوع آرماتور از فولاد با ترکیب کربن، منگنز و سیلیکون ساخته می شوند. می توان گفت این نوع میلگردها مقاو‌م‌ترین نوع آرماتور بوده و البته قیمت بالاتری دارند.

میلگرد با فولاد گالوانیزه

میلگرد فولاد گالوانیزه از دیگر موارد پرکاربرد است که در لوله و اتصالات گالوانیزه نیز استفاده می‌شود. میلگرد های از این نوع، دارای مقاومت بالا و هزینه کمتر در قیاس با نمونه های دیگر هستند.

میلگرد فولاد استنلس یا ضد زنگ

این نوع آرماتور دربرابر زنگ زدگی کاملاً مقاوم هستند. به دلیل هزینه بالا، به جز در موارد خاص، کاربرد محدودتری دارند.

میلگرد فولاد فایبرگلاس

این نوع میلگرد مشابه با آرماتور اپوکسی، از یک پوشش استفاده می کنند. پوشش این نوع آرماتورها فایبرگلاس است که در برابر زنگ‌زدگی بسیار مقاوم هستند. سبک بوده و البته قابلیت شکل‌پذیری وخم شدن بسیار کمی دارند.

قیمت کلاف آجدار

انواع استاندارد میلگرد

علاوه‌بر نوع فولاد، در یک نوع تقسیم بندی دیگر، می‌توان میلگردها را بر اساس استانداردهای روسی طبقه‌بندی کرد. میلگرد A1، میلگرد A2، میلگرد A3 و میلگرد A4 در این دسته بندی قرار می‌گیرند.
تفاوت در تنش تسلیم، مقاومت خمشی و سطح جانبی نظیر ساده یا آجدار بودن از مهمترین تمایزات این دسته‌بندی می‌باشد. میلگرد رایج در ساخت‌وساز میلگردهای A2 و A3 هستند که به ترتیب در آرماتور عرضی و طولی ساختمان استفاده می‌شوند.

شرکت های تولید کننده میلگرد

امروزه آرماتور دارای مصارف و کاربردهای مختلفی در ساخت و ساز هستند. از این رو کارخانه های مختلفی در کشور برای تأمین این مصالح کاربردی اقدام به تولید می نمایند. ازجمله میلگرد ذوب آهن اصفهان، میلگرد کویر کاشان، میلگرد نیشابور، زاگرس، درپاد میانه، فایکو، بافق یزد، شاهرود و …
برای بررسی کانال قیمت لحظه ای میلگرد انواع کارخانه ها نظیر قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان به روز، به صفحه محصولات مراجعه‌ نمایید.

روش تولید میلگرد

امروزه استانداردهای مختلفی برای ساخت و تولید میلگرد وجود دارد. از قبیل:

 • میلگرد نورد گرم
  در این روش میلگرد به وسیله سیستم‌های ریخته‌گری و در دمای بسیار بالا (حدود 1000 درجه سانتی‌گراد) تولید می‌شود. نورد گرم متداول ترین روش در تولید میلگرد به شمار می ورد.
 • میلگرد نورد سرد
  در این روش مواد اولیه در دماهای پایین شکل دهی یا اصطلاحاً نورد می شوند. دراین روش، استحکام بالا و شکل پذیری میلگرد کاملاً مطلوب است.
 • میلگرد میکرو آلیاژی
  این روش مشابه سیستم نورد گرم است. با این تفاوت که از افزودن آلیاژهایی نظیر تیتانیوم برای انعطاف‌پذیری و استحکام بیشتر استفاده می شود.
 • میلگرد ترمکس یا QST
  این روش نیز ساختاری شبیه به نورد گرم دارد؛ منتها دمای بیرونی میلگرد کاهش می یابد. همچنین کربن کمتری برای ساخت استفاده می شود. شکل‌پذیری و مقاومت کششی بالا بوده و از طرفی از استحکام و هزینه کمتری برخوردار است.

فاکتورهای مؤثر بر قیمت میلگرد

متغییر هایی زیاد بر قیمت روز میلگرد تاثیر گذار است در زیر برخی از این موارد که باعث نوسان قیمت میلگرد می شود را مطرح شده است:

میزان تولید کارخانه سازنده میلگرد

میزان تولید یک کارخانه بسته به مقدار مواد اولیه، قطع شدن گاز کارخانه و .. تغییر می کند. کاهش عرضه و موجودی آرماتور قیمت خرید میلگرد را دست خوش تغییرات خواهد کرد.

میزان تقاضا و نیاز خریداران

در برهه های زمانی مختلف میزان تقاضا متفاوت است. افزایش تقاضا در صورت محدودیت و کاهش عرضه سبب افزایش قیمت خواهدشد.

سایز و اندازه میلگرد

طبیعتاً قیمت میلگرد 16 آجدار با قیمت میلگرد 10 آجدار یکسان نخواهد بود. آرماتو قطر بالاتر قیمت به مراتب بیشتری دارند.

قیمت ارز و قیمت جهانی فولاد

یکی از فاکتورهای کلیدی و مؤثر بر هزینه خرید میلگرد، قیمت بازارهای جهانی و ارز است.

ملیگرد آجدار

مرکز خرید و فروش میلگرد

بدون تردید خرید از مراکز و فروشگاه‌ معتبر که ارتباط مستقیم با کارخانه‌ تولید میلگرد دارند، فاکتور مهمی است. فولاد جهان مهر با بیش از دو دهه تجربه، قیمت مناسب و مقرون‌به صرفه همراه با مشاوره تخصصی را برای مخاطبان خود فراهم کرده‌است.

نوسان قیمت میلگرد

آرماتور و میلگرد ازجمله محصولاتی است که شاهد نوسان قیمتی زیادی هستیم. علت آن نیز اثرگذاری فاکتورهای مختلفی بر قیمت میلگرد و آرماتور می باشد. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شرایط بازارهای جهانی بر قیمت جهانی فولاد و آهن
 • اثرگذاری نرخ تورم بر قیمت خرید میلگرد
 • نوسانات نرخ ارز و قیمت دلار در بازار
 • شرایط سیاسی و اجتماعی مؤثر بر کشور و جهان

خرید و بررسی قیمت آنلاین آهن و میلگرد

در صورتی که قصد خرید آرماتور و بررسی قیمت میلگرد امروز را دارید، فولاد جهان مهر در کنار شماست. شما با بررسی محصولات و همچنین مشاوره با کارشناسان می‌توانید از آخرین قیمت انواع آهن‌آلات، لوله و اتصالات ازجمله میلگرد باخبر شوید. برای دریافت قیمت آنلاین و لحظه ای آهن و میلگرد می توانید با تلفن 88654200 تماس بگیرید.