Skip to content

قیمت ورق گرم فولاد مبارکه اصفهان

قیمت ورق فولاد مبارکه اصفهان براساس نوع ورق، ضخامت و آلیاژ تعیین می شود، در حال حاضر قیمت هر کیلوی آن بین 295,000 ریال تا 360,000 ریال است.

از جمله ورق فولادی های ساخته شده توسط کارخانه فولاد مبارکه اصفهان می توان به : ورق سیاه st37 و ورق سیاه st57 ، ورق روغنی، ورق اسیدشوی، ورق رنگی، ورق برش خورده و… اشاره کرد.

برای دریافت جدیدترین قیمت ورق گرم فولاد مبارکه می توانید با تلفن ۸۸۶۵۴۲۰۰ – ۰۲۱ تماس بگیرید.

قیمت ورق برشی فولاد مبارکه اصفهان

قیمت ورق سیاه فابریک فولاد مبارکه اصفهان

قیمت رول ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان

برای دریافت قیمت سایر محصولات فولاد مبارکه مانند: ورق روغنی ، ورق رنگی ، ورق گالوانیزه ، ورق ST52 ، ورق ST37 و … با تلفن 88654200-021 تماس بگیرید.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان از آن دست نام هایی است که تا حد زیادی برای همه ما آشنا است. فولاد مبارکه یکی از بزرگترین مجتمع های فولادی در ایران به شمار می رود. تنوع بالای تولیدات و کسب افتخارات متعدد، این کارخانه را در زمره بهترین مراکز صنعتی کشور قرار داده است.

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان با تولید انواع ورق سیاه، ورق گالوانیزه، محصولات نورد سرد و پوشش دار نقش پررنگی در تأمین تولیدات فولادی کشور دارد. همچنین انتخاب به عنوان صادرکننده نمونه کشوری نیز نشان می دهد فولاد مبارکه نه تنها در داخل؛ بلکه در خارج از مرزها نیز حضور موفقی دارد.

ورق فولاد مبارکه اصفهان

تاریخچه کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

کارخانه فولاد مبارکه در جنوب غربی شهر مبارکه اصفهان و در فاصله حدود 75 کیلومتری شهر اصفهان واقع شده است. این مجموعه عظیم در مساحت 35 کیلومتر مربع (3500 هکتار) ظرفیت فوق العاده بالایی دارد. قدم های اولیه برای تأسیس و آغاز عملیات اجرایی این مجموعه در سال 1360 برداشته شد. در نهایت در سال 1371 با تکمیل احداث کارخانه، فعالیت فولاد مبارکه اصفهان آغاز شد.

از سه دهه پیش تا کنون، با افزایش ظرفیت و توسعه واحدهای تولیدی کارخانه فولاد مبارکه به یکی از بزرگترین مراکز تولیدی تبدیل شده است. امروزه فولاد مبارکه اصفهان با ظرفیت تولید بیش از 10 میلیون تن انواع محصولات فولادی، سهم بسزایی در تأمین نیاز بازار دارد و لیدر بازار ورق در ایران است.

محصولات کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

به طور کلی محصولات کارخانه فولاد مبارکه در سه دسته اصلی طبقه بندی می شود:

محصولات فولادی نورد گرم از قبیل انواع ورق سیاه از مهمترین آن هاست. این تولیدات در حوزه پروفیل های ساختمانی، مخازن تحت فشار، خطوط لوله و ماشین آلات کاربرد دارد.

محصولات فولادی نورد سرد از دیگر محصولات پرفروش کارخانه فولاد مبارکه اصفهان است. این تولیدات نظیر انواع ورق سرد نورد در ساخت لوازم بهداشتی خانگی و خودروسازی پراستفاده است.

محصولات پوشش دار نیز از جمله تولیداتی است که برای صنایع تولیدی کاربرد فراوانی دارد. این تولیدات برای ساخت لوازم الکترونیکی، صنایع قوطی سازی و صنایع فلزی سبک استفاده می شود.

انواع ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان

ورق سیاه یکی از مهمترین و پرتقاضاترین محصولات فولاد مبارکه است. ورق های سیاه در ساخت انواع پروفیل، ساختمان سازی، خودرو و کشتی سازی، ساخت مخزن و ادوات کشاورزی کاربرد دارد. به همین دلیل کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، ورق های فولادی را در انواع مختلفی تولید می کند. از جمله :

ورق سیاه فولاد مبارکه

این ورق ها علاوه بر کاربرد جداگانه، پایه تمامی محصولات فولادی از جمله ورق های پوشش دار هستند. ورق ST37 و ورق ST52 دو نوع از اصلی ترین ورق سیاه فولاد مبارکه هستند. ورق سیاه st37 انعطاف پذیری و قابلیت جوشکاری خوبی دارد. ورق سیاه st52 نیز از استحکام کششی و مقاومت بالاتری برخوردار است.

ویژگی ورق آهن سیاه فولاد مبارکه اصفهان

 1.  شرکت فولاد مبارکه فعالیت مستمری در زمینه تولید انواع ورق از جمله ورق سیاه دارد. به گونه ای که سهم قابل توجهی در حدود ۵۰ درصد از نیاز کشور توسط این کارخانه تأمین می شود.
 2.  این شرکت استانداردهای متعددی نظیر DIN 17100، DIN 17155 ، JIS1301، SAE، IRACOR و IRAFORM را در تولید ورق سیاه در نظر گرفته است.
 3. حوزه کاربرد و استفاده ورق فولاد مبارکه به دلیل تنوع در ابعاد، سایز و مشخصات فنی بسیار گسترده است. به طوری که امروزه ورق فولاد مبارکه در سوله سازی، ساختمان سازی، لوازم خانگی، تیر ورق، قطعات و خودرو سازی ،لوله فلزی ، قوطی پروفیل، گاردریل و صنایع سبک و سنگین کاربرد دارد.
 4. این شرکت در فرآیند نورد سرد ورق هایی از ضخامت ۰.۴ میل تا ۲ میل را در انواع روغنی و گالوانیزه و اسید شو تولید میکند. و در فرآیند نورد گرم ورق هایی از ضخامت ۲ میل تا ۱۵ میل را در ورق سیاه تولید میکند.
 5.  ورق فولاد مبارکه اصفهان در عرض های ۱.۵،۱.۲۵،۱ متر و طول های ۲، ۲.۵ و ۶ متر تولید میشوند.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهان با پوشش فلز روی (Zn) مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارد. امروزه ورق های گالوانیزه یکی از پرکاربردترین ورق های فولادی در صنایع کوچک و بزرگ محسوب می شود.

ورق رنگی فولاد مبارکه اصفهان

ورق های رنگی با ظاهر رنگ آمیزی شده و جذاب خود کاربرد زیادی برای کارهای تزئینی دارند. استفاده برای ساخت انواع شیروانی و سقف های موجدار از دلایل خرید ورق رنگی فولاد مبارکه اصفهان است.

ورق روغنی یا نورد سرد

ورق روغنی و سرد نورد، شکل پذیری و قابلیت خمکاری خوبی دارند. در نتیجه برای صنایع تولیدی نظیر ساخت لوازم خانگی، مبلمان و میز اداری کاربرد دارد. کارخانه فولاد مبارکه اصفهان با تولید انواع ورق روغنی توانسته پاسخگوی بخشی از نیاز صنایع باشد.

ورق آجدار فولاد مبارکه

ورق های فولادی آجدار با وجود برآمدگی و برجستگی های سطحی، مقاومت بالایی در برابر لغزش دارد. وجود این اصطکاک باعث شده تا ورق آجدار فولاد مبارکه اصفهان در کف پوش معابر، سطوح شیبدار، پل، لوازم خانگی و مسیرهای عبور و مرور استفاده شود.

ورق اسید شویی فولاد مبارکه

اسید شویی ورق فولادی ظاهری صیقل یافته و زیبا به ورق می دهد. موردی که ورق های سیاه به دلیل حرارت بالا و ظاهر مات از آن بی بهره هستند. پوشش اکسید آهن باعث ناخالصی و ناهمواری ورق سیاه می شود. در نتیجه اسید شویی ورق های باکیفیت برای خودروسازی، پتروشیمی و صنایع نفت و گاز فراهم می کند.

ورق قلع اندود فولاد مبارکه اصفهان

پوشش قلع خاصیت ضد زنگ و ضد خوردگی به ورق می دهد. از این رو برای صنایع غذایی نظیر ساخت کنسرو و قوطی کاربرد دارد. ساخت تجهیزاتی مثل باتری، کپسول گاز و اسپری از دیگر کاربردهای ورق قلع اندود فولاد مبارکه است.

سایر ورق های فولاد مبارکه

علاوه بر موارد ذکر شده، ورق A283 و و ورق A516 نیز از دیگر ورق های تولیدی فولاد مبارکه است.

برخی ویژگی های ممتاز کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

از معدود کارخانه هایی که زنجیره کاملی در تولید را به خود اختصاص داده است. به زبان ساده تر، از ابتدای فرآیند تولید یعنی معدن کاری سنگ آهن تا انتهای تولید و نورد فولاد در این کارخانه انجام می شود.

آلاینده بودن فعالیت های کارخانه های صنعتی یکی از نگرانی های مردم این منطقه محسوب می شود. کارخانه فولاد مبارکه با جمع آوری پساب و توسعه تصفیه خانه، گام بلندی در راستای کاهش اثرات مخرب زیست محیطی برداشته است.

کسب گواهینامه استاندارد مدیریت انرژی و لوح تقدیر مدیریت سبز اروپا نشانی از توجه و عملکرد ویژه فولاد مبارکه در حوزه محیط زیست است.

فولاد مبارکه اصفهان توانسته رکورد صرفه جویی در مصرف آب را با حدود 5 درصد به ثبت برساند. نتیجه آن کسب گواهینامه مشارکت در کاهش گازهای گلخانه ای از انجمن جهانی فولاد است.
مشارکت با بیش از 110 مرکز دانشگاهی و پژوهشی در کنار مشارکت بیش از 2700 استاد و پژوهشگر، برگ زرینی در کارنامه فولاد مبارکه است.

کارخانه فولاد مبارکه در سال 1394 به عنوان صادرکننده نمونه ملی انتخاب شد. همچنین توانست رتبه نخست در 11 دوره جایزه ملی تعالی سازمانی (EFQM) را کسب نماید.

استانداردهای کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

رعایت استانداردهای معتبر و بین المللی تولید یکی از ارکان اصلی کارخانه فولاد مبارکه در ساخت محصولات فولادی است. در همین راستا استانداردهای متعددی در حوزه های مختلف و مراحل گوناگون فرآیند تولید در نظر گرفته شده است. از استانداردهای فولاد سازی، ریخته گری، نورد گرم و سرد گرفته تا تختال و استاندارد تولید ورق های گرم و سرد. مهمترین مراجع استاندارد نیز شامل استانداردهای ملی ایران، استاندارد DIN، ISO، JIS،ASTM,ASME ,EN و… می باشد.

گواهینامه های کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان دارای گواهینامه های متعدد در زمینه های مختلف است. مهمترین آن ها عبارتند از:

 • گواهینامه‌های استانداردهای مدیریتی شامل سیستم مدیریت کیفیت (ISO9001)
 • گواهینامه استاندارد مدیریت محیط‌زیست (ISO14001)
 • گواهینامه استاندارد مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی (ISO45001)
 • گواهینامه استاندارد مدیریت انرژی (ISO50001)
 • گواهینامه استاندارد مدیریت ادعای مشتریان (ISO10002)
 • گواهینامه استاندارد مدیریت رضایت مشتری (ISO10004)
 • گواهینامه استاندارد مدیریت ریسک (ISO31000)
 • گواهینامه استاندارد مدیریت دانش (ISO30401)
 • گواهینامه استاندارد مدیریت شایستگی (ISO10015)
 • گواهینامه استاندارد مدیریت کرونا (ISO45005)
 • و…

مأموریت ها و چشم انداز کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

ارتقای سطح کمی و کیفی محصولات و تبدیل شدن به بزرگترین تولیدکننده ورق فولادی خاورمیانه از اهداف اصلی فولاد مبارکه است. در کنار آن نگاه ویژه به استانداردسازی، رعایت دقیق اصول مشتری مداری و توجه به نیاز مخاطبان از دیگر معیارهای کلیدی این شرکت است. در زمینه آزمایشگاه و اخذ تأییدیه های صلاحیت نیز موفقیت های چشمگیری داشته است. انتخاب واحد نمونه استانی و کشوری توسط سازمان ملی استاندارد نیز گواه خوبی بر این مدعاست.

نمایندگی های فولاد مبارکه اصفهان

بدون شک، خرید از نمایندگی های کارخانه فولاد مبارکه و خرید از بورس کالا از راه های رایج برای تهیه محصولات این شرکت است. خرید مستقیم از کارخانه و نمایندگی ها معمولاً پروسه نسبتاً طولانی دارد. چراکه که ارسال سفارشات همه روزه امکان پذیر نیست و زمان ثبت سفارش نیز محدودیت هایی دارد. از طرفی دیگر اغلب خرید های نمایندگی فولاد مبارکه اصفهان در تناژ بالا انجام می شود.

 • آدرس دفتر شرکت فولاد مبارکه اصفهان: استان اصفهان ، شهر مباركه، دفتر مرکزی فولاد مبارکه اصفهان
 • تلفن دفتر شرکت فولاد مبارکه اصفهان: 52732200-031 و 33325325-031 ( روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۶ امکان تماس میسر می باشد )
 • آدرس سایت شرکت فولاد مبارکه اصفهان : www.msc.ir
 • شماره ثبت شرکت فولاد مبارکه اصفهان : 7841
 • کد اقتصادی شرکت فولاد مبارکه اصفهان : 411175869887
 • شناسه ملی شرکت فولاد مبارکه اصفهان : 10260289464

با توجه به محدودیت های خرید از نمایندگی، انتخاب عاملیت های فروش فولاد مبارکه اصفهان راهکار هوشمندانه ای است. چون هم محدودیت های زمان و حجم سفارش ندارد؛ هم با تضمین کیفیت و قیمت مناسب همراه است. این ویژگی ها در یک شرکت تجاری تخصصی معتبر یافت می شود.

فولاد جهان مهر از مجموعه های تخصصی و عاملیت های فروش معتبر محصولات فولاد مبارکه است. تجربه چند دهه فعالیت و کاهش واسطه ها سبب شده تا محصولات این کارخانه با کیفیت و قیمت مناسبی به مشتریان ارائه شود. مشاوره تخصصی رایگان، ارسال به سراسر کشور و امکان استعلام قیمت روز تولیدات فولاد مبارکه اصفهان از دیگر مزایای خرید از فولاد جهان مهر است.

شما عزیزان برای آگاهی از شرایط ثبت سفارش و یا اطلاع از لیست قیمت انواع ورق فولاد مبارکه و سایر محصولات این کارخانه می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

قیمت امروز ورق

جدول وزن ورق آهن سیاه ST37 فولاد مبارکه اصفهان

ضخامت (میلی متر)
عرض (میلی متر)
وزن هر شیت ورق آهن (کیلوگرم)
ورق آهن سیاه 2 میل به طول 2000 میلی متر
1000
32
ورق آهن سیاه 2 میل به طول 2500 میلی متر
1250
50
ورق آهن سیاه 3 میل
1500
212
ورق آهن سیاه 4 میل
1500
283
ورق آهن سیاه 5 میل
1500
3533
1500
424
1500
657
ورق آهن سیاه 10 میل
1500
707
ورق آهن سیاه 12 میل
1500
848
ورق آهن سیاه 15 میل
1500
1060

فرمول محاسبه وزن ورق سیاه

محاسبه وزن انواع ورق فولادی یکی از راحت ترین محاسبات در میان وزن سایر محصولات فولادی می باشد. از طرف دیگر محاسبه وزن ورق می تواند به اطلاع دقیق از قیمت ورق سیاه کمک کند. در واقع با اطلاع از مساحت و چگالی این محصول می توان حدود وزن آن را به راحتی محاسبه نمود.

وزن ورق (کیلوگرم) = طول ورق (متر) * عرض ورق (متر) * ضخامت ورق (میلی متر) * چگالی فولاد

توجه داشته باشید چگالی فولاد براساس ترکیبات آلیاژی موجود در آن متفاوت است، اما معمولاً بین 7750 تا 8050 kg/m3 یا 7/75 تا 8.05 g/cm3 است. برای مثال چگالی ورق ST37 معادل 7.85 g/cm3 می باشد.

برای دریافت جدیدترین لیست قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان در اصفهان و تهران با تلفن 88654200-021 تماس بگیرید.