Skip to content

قیمت ورق آجدار ( چکر پلیت ) فولاد مبارکه اصفهان

۴۹۰,۰۰۰ ۵۳۰,۰۰۰ 

قیمت ورق آجدار براساس ضخامت، ابعاد، نوع پوشش ورق، روش ساخت و برند آن تعیین می شود، در حال حاضر قیمت هر کیلو چکر پلیت بین ۴۹۰,۰۰۰ ۵۳۰,۰۰۰  است. در زیر لیست قیمت ورق آجدار فولاد مبارکه اصفهان را می توانید مشاهده نمایید. و برای دریافت جدیدترین قیمت ورق آجدار فولادی و گالوانیزه پرسی و فولاد مبارکه اصفهان با تلفن 88654200-021 تماس بگیرید.

ضخامت شرکت سازنده قیمت
ورق 3 میل فولاد مبارکه اصفهان ۴۹۰,۰۰۰ 
ورق 4 میل فولاد مبارکه اصفهان ۵۱۵,۰۰۰ 
ورق 5 میل فولاد مبارکه اصفهان ۵۳۰,۰۰۰ 
ورق 6 میل فولاد مبارکه اصفهان ۵۳۰,۰۰۰ 
ورق 8 میل فولاد مبارکه اصفهان ۵۳۰,۰۰۰ 
ورق 10 میل فولاد مبارکه اصفهان ۵۳۰,۰۰۰ 
برند:

در این مطلب می خواهیم به بررسی ویژگی ها، مشخصات فنی و کاربرد ورق آجدار بپردازیم. در پایان نیز نگاهی به تفاوت ورق آجدار پرسی و فولاد مبارکه اصفهان و تفاوت ورق آجدار گالوانیزه و فولادی و همچنین قیمت ورق آجدار خواهیم داشت. پس اگر به دنبال آشنایی و خرید این ورق پر کاربردی با قیمت مناسب هستید، این مطلب را از دست ندهید!

قیمت ورق آجدار ( چکر پلیت ) فولاد مبارکه اصفهان

ورق آجدار چکر پلیت یکی از انواع ورق های پرکاربرد با ظاهری متمایز نسبت به سایر ورق های فولادی است. آجدار بودن به معنای داشتن یک سری برآمدگی و برجستگی در یک سمت ورق می باشد. به زبان ساده تر، ورق آجدار دارای اشکال و طرح های ریز و درشت مختلفی در سطح خود می باشد. اشکالی که سبب ایجاد خاصیت ضدسایش و ضدلغزندگی در ورق آجدار می شود.

ورق آجدار

ورق آجدار چیست؟

تعریف ورق آجدار و پاسخ به این پرسش که ورق آجدار چیست، کار چندان سختی نیست. ورق آجدار (به انگلیسی Checker Plate و Floor Plate ) یک نوع ورق فولادی است که یک سطح مسطح و یک سطح دارای برآمدگی و برجستگی دارد. این برآمدگی ها معمولاً در شکل های گوناگونی طراحی و تولید می شود. اشکال قطره ای، الماسی، بادامی، لوزی و عدسی از مهمترین آن هاست. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بر اساس همین ویژگی بعضاً به ورق آجدار، ورق شطرنجی یا ورق برجسته هم می گویند.

مهمترین ویژگی چکر پلیت

اصلی ترین مشخصه فنی ورق های آج دار، داشتن برجستگی یا به اصلاح همان آج می باشد. برجستگی هایی که به شکل های مختلفی بوده و سبب ایجاد ناهمواری و غیر یکنواختی سطح ورق می شود. همین عامل منجر به افزایش اصطکاک و ایجاد خاصیت ضد سایش و ضد لغزش در ورق آجدار شده است. این ویژگی را می توان مهمترین مشخصه فنی و اصلی ترین تمایز آن با سایر ورق های فولادی دانست.

کاربرد ورق آجدار

در حالت کلی در هر جا که شرایط لغزنده و خطر سایش حاکم باشد، ورق آجدار گزینه ای ایده‌آل برای مقابله است. مواردی مثل سطوح پرتردد شیبدار و یا مکان های نزدیک پرتگاه که لیز نخوردن اهمیت زیادی دارد. در همین راستا مهمترین کاربردهای انواع ورق آج دار را می توان شامل موارد زیر برشمرد:

 • مناسب برای ساخت انواع سکو، پله و پیاده رو
 • پرکاربرد برای رمپ و سطوح شیب دار و پله برقی
 • استفاده از ورق آجدار در دکوراسیون و معماری ساختمان
 • قابلیت استفاده در مکان های پر رفت و آمد نظیر مسیر چمدان ها و چرخ دستی ها
 • کف اتاق برخی خودرو ها نظیر اتوبوس، وانت و کامیون
 • امکان استفاده برای زمین های عبور پرتردد فردی نظیر ایستگاه اتوبوس
 • ساخت برخی سازه ها نظیر پل، حفاظ ها و دیواره های آسانسور
 • کاربرد در ساخت دستگاه های صنعتی و خطوط تولید
 • قابلیت استفاده در ساخت قطعات لوازم خانگی و …

مزایای چکر پلیت

از مهمترین مزیت ها و امتیازات ارزشمند ورق آجدار عبارتند از:

 • داشتن استحکام و سختی بسیار خوب به دلیل فولاد پرمقاومت
 • اصطکاک زیاد و داشتن قابلیت ضد سایش و ضد لغزش به دلیل وجود آج و برآمدگی
 • گستردگی در مشخصات فنی و ابعاد ورق آجدار و دامنه کاربرد بسیار بالا در صنعت و ساختمان
 • تنوع بالای ورق در طرح و نقش و امکان استفاده در موقعیت های مختلف
 • انعطاف پذیری بالا و قابلیت تغییر شکل و جوشکاری بسیار مناسب
 • قیمت ورق آجدار با توجه به فعالیت برندهای مختلف ایرانی و خارج مناسب و مقرون به صرفه است
 • سطح براق و روشن ورق و راحتی در حمل و نقل و جابجایی به دلیل وزن مناسب

انواع ورق آجدار

ورق آج دار را بر اساس معیارهای مختلفی می توان طبقه بندی کرد. شکل آج یکی از اصلی ترین آن هاست. بر همین اساس بسته به نوع ظاهر آج این ورق ها به چندین گروه دسته بندی می شوند. ورق الماسی، ورق قطره ای، ورق بادامی و ورق شطرنجی از برجسته ترین آن هاست.

از دیگر معیارهای طبقه بندی انواع ورق آجدار، جنس ورق است. این نوع ورق فولادی، در جنس های مختلفی تولید می شود. ورق گالوانیزه، آلومینیومی، ضد زنگ و فولادی از مهمترین آن هاست. همچنین بر اساس روش تولید از جمله ورق آجدار پرسی و فابریک نیز می توان ورق های آج دار را دسته بندی نمود.

وزن ورق آجدار

اساساً ورق آجدار جزء ورق آلیاژی فولادی نسبتاً کم وزن و سبک محسوب می شود. وزن ورق آجدار بسته به ابعاد و ضخامت متفاوت است. چراکه میزان فولاد مصرفی در آن ها با یکدیگر فرق دارد.

فرمول محاسبه وزن ورق آجدار

محاسبه وزن انواع ورق فولادی یکی از راحت ترین محاسبات در میان وزن سایر مقاطع فولادی می باشد. از طرف دیگر محاسبه وزن ورق آجدار می تواند به اطلاع دقیق از قیمت ورق آجدار کمک کند. در واقع با اطلاع از مساحت و چگالی این محصول می توان حدود وزن آن را به راحتی محاسبه نمود.

وزن ورق (کیلوگرم) = طول ورق (متر) * عرض ورق (متر) * ضخامت ورق (میلی متر) * چگالی فولاد

توجه داشته باشید چگالی فولاد براساس ترکیبات آلیاژی موجود در آن متفاوت است، اما معمولاً بین 7750 تا 8050 kg/m3 یا 7/75 تا 8.05 g/cm3 است. برای مثال چگالی ورق آجدار معادل 7.85 g/cm3 می باشد.

چکر پلیت

تفاوت ورق آجدار پرسی و آجدار فولاد مبارکه اصفهان

ورق آجدار غالباً به صورت پرسی و فابریک به بازار عرضه می شود. در ورق فابریک، یک لایه آج دار به ورق اضافه می شود. در حالی که در نوع پرسی، آج ها مستقیماً به کمک دستگاه مخصوص بر روی ورق سیاه ایجاد می شوند. افزایش وزن ورق آجدار در حالت فابریک اصلی ترین تفاوت در مشخصات فنی آن هاست. و از لحاظ ظاهری در ورق آجدار فولاد مبارکه اصفهان فقط یک سمت از ورق آجدار می باشد ولی در ورق آجدار پرسی هر دو سمت ورق آجدار می باشد.

مشخصات فنی چکر پلیت

 • ورق های آجدار در ضخامت های مختلفی تولید می شود. ضخامت ورق آجدار معمولاً در حدود 1.5 تا 10 میلی متر می باشد.
 • طول و عرض ورق نیز در اندازه های گوناگونی عرضه می شود. ابعاد 1*2، 1.5*6 و 2*6 متر از پرکاربردترین ابعاد ورق آجدار می باشد.
 • استاندارد ورق آجدار از لحاظ ابعاد معمولاً از نوع IS/ISO 7452 است. استاندارد فولاد مصرفی نیز شامل ST52-3، ST44-2 و ST37-2 می باشد.
 • وزن ورق آجدار یکی از کلیدی ترین موارد در مشخصات فنی و مکانیکی ورق می باشد. برجستگی های ورق به خودی خود سبب افزایش وزن ورق نمی شود. اما افزایش مواردی مثل ابعاد و ضخامت ورق آجدار در افزایش میزان فولاد مصرفی و وزن آن ارتباط مستقیم دارد.

برند تولیدکننده ورق آجدار

امروزه به دلیل کاربرد و استفاده وسیع از ورق آجدار در صنایع مختلف، شرکت های متعددی اقدام به تولید می کنند. ورق آجدار فولاد مبارکه اصفهان از جمله نمونه های داخلی پرتقاضا و باکیفیت است. ورق های وارداتی نظیر ورق آجدار چین، روسیه و کره نیز کیفیت و قیمت مناسبی دارند.

تفاوت ورق آجدار گالوانیزه و فولادی

شاخص ترین تفاوت ورق گالوانیزه با ورق های فولادی، وجود پوشش فلز روی (Zn) بر روی ورق می باشد. گالوانیزاسیون ( Galvanization ) سبب افزایش مقاومت ورق در برابر زنگ زدگی و شرایط رطوبتی می شود. در نتیجه ورق آجدار گالوانیزه بهترین انتخاب برای محیط های مرطوب و دریایی، سقف شیروانی، کف کشتی و… می باشد. تفاوت در برخی دیگر از ویژگی ها نظیر ابعاد، وزن و قیمت ورق آجدار از دیگر تمایزات آن با ورق های فولادی دیگر است.

قیمت ورق آجدار

بدون شک قیمت خرید ورق آجدار، عامل بسیار مهمی برای مهندسان و خریداران پروفیل های فولادی است. قیمت ورق فولادی به پارامترهای متعددی بستگی دارد. از جمله:

 • از آنجا که فولاد یک ماده استراتژیک و دلار حور است، لذا نرخ قیمت جهانی فولاد و نوسانات بازار ارز بر آن مؤثر است.
 • میزان عرضه و تقاضا در کنار نوع برند و کارخانه تولید ورق نیز بر قیمت ورق آجدار نقش دارد. افزایش تقاضا و کاهش تولید کارخانه ها می تواند سبب افزایش قیمت شود و بالعکس.
 • مشخصات فنی ورق آجدار نظیر ابعاد، ضخامت و وزن ورق تأثیر مستقیمی بر مشخصات مکانیکی و قیمت دارد.
 • نوع جنس ورق آجدار می تواند عامل تعیین کننده ای در قیمت باشد. مسلماً قیمت ورق آجدار گالوانیزه با قیمت ورق آجدار آلومینیومی یا استنلس استیل متفاوت است.
 • هزینه های جانبی نظیر بارگیری، ارسال و تخلیه نیز می‌تواند هزینه و قیمت خرید ورق را دستخوش تغییر کند.

قیمت ورق آجدار

خرید ورق آجدار با بهترین قیمت و کیفیت

فولاد جهان مهر یک مجموعه و شرکت تجاری تخصصی در زمینه تهیه و فروش انواع ورق و پروفیل فولادی است. ورق آجدار نیز تنها یکی از محصولات پرتقاضای این مجموعه است. انواع میلگرد، نبشی، ناودانی، لوله سیاه، لوله بدون درز مانیسمان، ورق گالوانیزه، انواع شیرآلات و… نیز در فولاد جهان مهر عرضه می شود.

این مجموعه به دلیل سابقه بالا در زمینه همکاری با برندهای معتبر ایرانی و خارجی، کیفیت و قیمت را تضمین میدهد. همچنین امکان مشاوره رایگان، استعلام آخرین قیمت امروز ورق آجدار و سایر پروفیل های فولادی را فراهم کرده است.

شما می توانید از هر جای کشور ثبت سفارش کرده و محصول موردنظرتان را با قیمت مناسب تحویل بگیرید. برای آگاهی از شرایط خرید، ثبت سفارش و قیمت ورق آجدار می توانید همین حالا با تلفن 88654200-021 تماس بگیرید.

قیمت امروز ورق

ضخامت

ورق 10 میل, ورق 3 میل, ورق 4 میل, ورق 5 میل, ورق 6 میل, ورق 8 میل

شرکت سازنده

فولاد مبارکه اصفهان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قیمت ورق آجدار ( چکر پلیت ) فولاد مبارکه اصفهان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری قیمت ورق آجدار ( چکر پلیت ) فولاد مبارکه اصفهان در شبکه های اجتماعی