Skip to content

قیمت توری مش فلزی

۲۸۰,۰۰۰ 

قیمت توزی مش فلزی براساس سایز و نوع میلگرد تعیین می شود. در زیر لیست قیمت مش فلزی  را می توانید مشاهده نمایید.

سایز قیمت
6 میل ۲۸۰,۰۰۰ 
8 میل ۲۸۰,۰۰۰ 
10 میل ۲۸۰,۰۰۰ 
12 میل ۲۸۰,۰۰۰ 

برای دریافت جدیدترین قیمت توری مش فلزی و  توری مش گالوانیزه امروز می توانید با تلفن 88654200-021 تماس بگیرید.

در این مطلب قصد داریم به بررسی تعریف مش بندی، انواع توری مش فلزی، کاربردها و مزایای آن داشته باشیم. همچنین نیم نگاهی به عوامل مؤثر بر قیمت توری مش فلزی خواهیم داشت. پس اگر به دنبال آشنایی با ویژگی های این پروفیل پرکاربرد هستید، ادامه مطلب را از دست ندهید!

توری مش فلزی چیست؟

توری مش فلزی مجموعه ای از میلگردهای در هم تنیده و یا مفتول (سیم) فلزی بافته شده به صورت افقی و عمودی است. مش بندی یا همان ایجاد شبکه توری فلزی، باعث تقویت و افزایش مقاومت سازه بتنی می شود. از این رو توری مش فلزی ساده و آجدار (بسته به نوع میلگرد) کاربرد زیادی در ساختمان سازی و صنعت دارد.

توری مش جوشی فلزی

توری مش فلزی چیست؟

توری مش فلزی  ( به انگلیسی Welded Wire Reinforcement Mesh )  ، شبکه ای از میلگردهای فولادی و یا مفتول های فلزی است. این شبکه از مفتول و میلگرد به صورت افقی و عمودی روی هم قرار گرفته اند. توری مش فلزی معمولاً به صورت مربعی بوده که به آن چشمه می گویند.
مش بندی یا ایجاد توری مش فلزی، سبب افزایش مقاومت و استحکام ناحیه مورد استفاده می شود. ایجاد شبکه مقاوم در فونداسیون (پی) ساختمان، سقف و دیوار سازه از مهمترین کاربردهای توری مش فلزی است. نوع آماده سازی و عرضه به بازار نیز غالباً به صورت پنلی، ورقی و رولی صورت می پذیرد.

مزایای توری مش فلزی

 • افزایش قابل توجه در مقاومت کششی سازه
 • دوام و استحکام بسیار ایده آل به واسطه شکل هندسی منظم
 • تنوع بالا در ابعاد و سایزهای مختلف
 • دامنه بالای کاربرد توری مش فلزی در حوزه ساختمان و صنعت
 • سهولت در جابجایی و حمل و نقل
 • سرعت بخشیدن اجرا و کاربری ساده و آسان
 • بهینه سازی مصرف میلگرد و مفتول های فلزی
 • مقرون به صرفه بودن و کاهش هزینه ناشی از نصب

مش بندی چیست؟

ممکن است اصطلاح مش بندی به گوش شما خورده باشد و از خود بپرسید مش بندی چیست؟ مش بندی در واقع همان توری مش فلزی است که اغلب در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود. به زبان ساده تر، مش بندی یعنی ایجاد شبکه ای از میلگردها برای تقویت بخش های بتنی ساختمان.
مش بندی بسته به اندازه و نوع میلگرد به دو نوع ساده و سنگین تقسیم می شود. میلگرد ساده و سبک برای مش بندی سبک و میلگرد آجدار با سایز بزرگ برای مش بندی سنگین استفاده می شوند. مش بندی دیوار و فونداسیون سازه از مهمترین کاربردهای مش بندی در ساختمان است.

کاربرد توری مش فلزی

به دلیل مزایای خوب مش بندی فلزی، استفاده از توری مش فولادی بسیار گسترده است. برجسته ترین آن ها عبارتند از:

 • پرکاربرد برای استفاده در فونداسیون ساختمان ها
 • استفاده از توری مش فلزی در تونل ها، پل ها، سد ها و مترو
 • استفاده برای کانال های بتنی به ویژه کانال های انتقال آب
 • کاربرد توری مش مشبک فلزی برای زیرساخت ورزشگاه ها
 • پرکاربرد برای صنایع مختلف پتروشیمی و سالن های صنعتی
 • قابلیت استفاده در انواع سقف های کامپوزیت و قطعات پیش ساخته
 • استفاده از مش بندی برای تقویت پروژه های بزرگ نظیر فرودگاه و اتوبان
 • مناسب برای حصارکشی انبار، فنس، کف سالن، پارکینگ ها و …

انواع مش فلزی

توری مش فلزی را می توان از جنبه های مختلف طبقه بندی کرد. سایز میلگردها و جنس مفتول از مهمترین پارامترهاست که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

 • توری مش فلزی سبک

  توری مش فلزی سبک با استفاده از میلگردهای ساده سایز کوچک نظیر میلگرد 4، میلگرد 6 و میلگرد 8 تولید می شود. کاربرد این نوع شبکه های فلزی، اغلب برای کارهای نه چندان سنگین نظیر حصارکشی، حوزه کشاورزی و فنس می باشد.

 • توری مش فلزی سنگین

  استفاده از میلگرد آجدار و سایز بزرگ نظیر میلگرد 10 و میلگرد 12 امکان استفاده از مش برای کارهای سنگین را فراهم می کند. استفاده در فونداسیون سازه، تقویت دیوار و سقف و سایر مصارف اجرایی و ساختمانی از کاربردهای توری مش فلزی سنگین است.

 • توری مش فولادی گالوانیزه

  در این نوع شبکه، روکشی از فلز روی ( Zn ) بر روی سیم و یا میلگردهای استفاده شده قرار دارد. گالوانیزاسیون ( Galvanization ) سبب مقاومت بسیار بالای شبکه در برابر خوردگی و زنگ زدگی می شود. این نوع مش بندی برای تقویت سازه در برابر شرایط محیطی مخرب گزینه ایده آل و هوشمندانه ای است.

 • توری مش ضد زنگ یا مش استنلس استیل

  استفاده از فولاد استنلس استیل یا ضد زنگ، مقاومت در برابر زنگ زدگی را به ارمغان می آورد. محیط های مرطوب و شرایطی که دمای هوا بالاست، بهترین حوزه کاربر در توری مش فلزی ضد زنگ است.

مشخصات توری مش فلزی

مش بندی هم با میلگرد آجدار و هم با میلگرد ساده قابل اجراست. میلگرد 4، میلگرد 6، میلگرد 8، میلگرد 10 و میلگرد 12 از پرکاربردترین آرماتورها برای اجرای توری مش فلزی است. از این میان، میلگرد 6 ساده و میلگرد 8 آجدار پرکاربردترین نوع آرماتور برای مش بندی هستند.

اندازه چشمه شبکه یا همان ابعاد و سایز مش بندی، رنج های مختلفی دارد. چشمه های 5، 10 و 15 سانتی متر برای مش بندی های ظریف و کوچک اجرا می شود. چشمه 20، 25 و 30 سانتی متر نیز برای کارهای ساختمان سازی و پروژه های بزرگتر کاربرد بیشتری دارد. همچنین نوع چشمه ها معمولاً به صورت مش ریزبافت و مش درشت بافت طراحی و ساخته می شود.

این ویژگی ها علاوه بر تأثیر بر مقاومت و مشخصات فنی، بر قیمت توری مش فلزی اثرگذار است. هرچه سایز میلگرد، قطر سیم و یا اندازه چشمه بزرگتر شود، قیمت توری مش مشبک فلزی افزایش می یابد.

توری جوشی

ساخت و اجرای توری مش فلزی

توری های فلزی معمولاً به دو صورت ساخته می شود. نوع اول ساخت در کارخانه به صورت ورق یا رولی است. در این حالت کلیه مراحل ساخت از قبیل آرایش میلگرد یا مفتول و اتصال آن ها توسط کارخانه انجام می شود.
روش دیگر ساخت توری مش فلزی، خریداری مفتول یا میلگرد و ایجاد شبکه توسط مصرف کننده است. برای این کار میلگردها یا سیم های فلزی را با زاویه 90 درجه روی هم قرار می دهند. نقاط عبوری از هم یا همان نقاط اتصال نیز به خوبی جوشکاری شده و یا به صورت پرسی اجرا می شود.

عوامل مؤثر بر قیمت توری مش فلزی ساده و آجدار

اگر نگاهی به لیست قیمت توری مش فلزی بیندازید، دامنه قیمتی گسترده ای را مشاهده خواهید کرد. علت آن تأثیرگذاری فاکتورهای مختلف بر قیمت مش بندی است. از جمله:

نوع میلگرد

میلگرد ساده و میلگرد آجدار دو دسته اصلی برای ساخت و اجرای توری مش فلزی است. میلگردهای آجدار معمولاً مقاومت بیشتر و طبیعتاً قیمت خرید بالاتری دارند. همچنین استفاده از میلگردهای گالوانیزه و یا ضد زنگ نیز قیمت توری و شبکه مش را دستخوش تغییر خواهد کرد.

قیمت توری مش فلزی متناسب با سایز میلگرد

میلگردهای به کار رفته می تواند از سایز 4 میلی متر برای کارهای سبک شروع شده و تا میلگرد 12 و بالاتر ادامه یابد. هر چه اندازه و سایز میلگرد بزرگتر باشد توری مش سنگین تر تولید شده و قیمت خرید توری مش فلزی افزایش می یابد. البته برای ساخت توری لزوماً از میلگرد استفاده نمی شود. انواع مفتول و سیم های فلزی نیز کاربرد زیادی دارد. طبیعتاً قطر و ضخامت مفتول ها همچون سایز میلگرد و قیمت میلگرد امروز بر قیمت توری تأثیرگذار است.

اندازه چشمه توری مش فلزی

اندازه چشمه یا همان ابعاد شبکه مش بندی، از دیگر پارامترهای اثرگذار بر قیمت توری مش فلزی است. چشمه های 10، 15، 20 و 25 سانتی متر از نمونه های رایج و پرکاربرد است. افزایش اندازه چشمه به دلیل استفاده از فولاد بیشتر، قیمت بالاتری دارد.

برند سازنده مؤثر بر قیمت توری مش فلزی

توری مش فلزی ایرانی و یا وارداتی، پارامتر تعیین کننده ای بر قیمت مش بندی است. میزان عرضه و تقاضا، نوسانات قیمت ارز و هزینه های ارسال بر قیمت محصولات فولادی ایرانی و خارجی تأثیر دارد. در نتیجه نوع برند خریداری شده تأثیر مستقیمی بر قیمت توری مش فلزی خواهد داشت.

مرکز خرید توری مش فلزی

برای خرید توری مش فلزی، راه های مختلفی پیش روی شماست. مراجعه به مراکز حضوری نظیر بازار شاد آباد و یا آهن مکان تهران و خرید از شرکت های بازرگانی از جمله آن هاست. شرکت های بازرگانی با فروش اینترنتی، محدودیت زمان و مکان در مراجعه حضوری را ندارند.

خرید توری مش فلزی با بهترین قیمت

شرکت فولاد جهان مهر از مجموعه های فعال و با تجربه در زمینه فروش انواع آهن آلات و پروفیل فولادی است. سابقه نیم قرن تامین و تهیه مقاطع فولادی و همکاری با برندهای معتبر ایرانی و خارجی از ویژگی های شاخص این مجموعه است. فولاد جهان مهر مشاوره تخصصی خرید ارائه کرده و امکان ارسال به سراسر کشور را فراهم کرده است. قیمت مناسب با کاهش واسطه ها و تنوع بالای محصولات از دیگر مزایای این مجموعه است.

شما عزیزان برای آگاهی از شرایط خرید و قیمت توری مش فلزی می توانید همین حالا با تلفن 88654200-021 تماس بگیرید. مشاوران فولاد جهان مهر در سریع ترین زمان پاسخگوی پرسش های شما مخاطبان ارجمند خواهند بود.

خرید مش فلزی

سایز

10 میل, 12 میل, 6 میل, 8 میل

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قیمت توری مش فلزی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *