Skip to content

لیست قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان

قیمت تیرآهن بال پهن ذوب آهن اصفهان براساس سبک یا سنگین بودن و سایز تیرآهن تعیین می شود، در حال حاضر قیمت هر کیلوی آن بین 300,000 ریال تا 710,000 ریال است.

تیرآهن بال پهن ذوب آهن اصفهان یا تیرآهن ذوبی، از برترین تیرآهن های هاش تولید ایران می باشد. در زیر لیست قیمت تیرآهن هاش ذوب آهن اصفهان آورده شده است:

لیست قیمت تیرآهن هاش ذوب آهن اصفهان

تیرآهن هاش ذوبی چیست؟

تیرآهن هاش ( H Beam ) یا تیرآهن بال پهن یک پروفیل سازه ای مقرون به صرفه و بسیار کارآمد با توزیع بهینه سطح مقطع و نسبت مقاومت به وزن ایده آل است. تیرآهن هاش نام خود را از قسمتی از تیرآهن که شبیه حرف “H” است گرفته است. تیر H دارای خواص مکانیکی بهتری در واحد وزن در مقایسه با تیرآهن معمولی است که می تواند منجر به کاهش متریال مصرفی و زمان ساخت شود.

تفاوت تیرآهن هاش ایرانی و خارجی

از مهم ترین تفاوت تیرآهن هاش ترک با تیرآهن بال پهن ذوب آهن اصفهان می توان به جنس فولاد و سایز تیراهن اشاره کرد.

تیرآهن ترک از فولاد St44 ساخته شده است ولی تیرآهن بال پهن ذوب آهن اصفهان از فولاد st37 ساخته می شود.

سایز تیرآهن هاش ذوب آهن اصفهان

کارخانه ذوب آهن اصفهان تیر هاش سبک را در سایز های ۱۴، ۱۶، ۱۸، ۲۰ موجود میباشد .

تیرآهن هاش سبک (HEA یا IPBL ) چیست؟

تیرآهن هاش سبک ( به انگلیسی European LIGHTWEIGHT Wide Flange Beams ) ظرفیت بار کمتری را نسبت به تیر هاش سنگین تحمل می کند و بال های کوتاه تری دارد. البته از سایز ۳۰۰ میلی متر به بالا، طول بال در تیر هاش سبک ثابت می ماند.

تیرآهن هاش سنگین ( HEB یا IPB ) چیست؟

تیرآهن هاش سنگین ( به انگلیسی European Wide Flange Beams ) ظرفیت بار بیشتری را نسبت به تیر هاش سبک تحمل می کند و بال های گسترده تری دارد.

محاسبه وزن تیرآهن هاش

برای محاسبه وزن تیرآهن منجمله تیرآهن هاش می توان از اشتال کمک گرفت. برای مشاهده جدول اشتال تیرآهن هاش >>اینجا کلیک کنید<<

برای دریافت آخرین قیمت تیرآهن هاش بال پهن ذوب آهن اصفهان و یا تیرآهن معمولی ذوبی با تلفن 88654200-021 تماس بگیرید.

ذوب آهن اصفهانکارخانه ذوب آهن اصفهان نه تنها از بزرگترین مراکز تولید محصولات فولادی است؛ بلکه از عظیم ترین کارخانه های صنعتی کشور محسوب می شود. این کارخانه با قدمتی نزدیک به نیم قرن، نقشی کلیدی در صنعت فولاد کشور دارد. پیوند تخصص، سابقه و تصمیمات مدیریتی در راستای توسعه، سبب رشد و پیشرفت روزافزون این مجموعه گردیده است. به طوری که می توان ذوب آهن اصفهان را از حلقه های اصلی در زنجیره تأمین محصولات فولادی کشور قلمداد کرد.

تاریخچه کارخانه ذوب آهن اصفهان

کارخانه ذوب آهن اصفهان از سال 1346 در جنوب غربی استان اصفهان فعالیت خود را آغاز کرده است. حدود چهار سال بعد در سال 1350، با افزایش ظرفیت تولید رسماً در زمره تولیدکنندگان برتر کشور قرار گرفت. انواع پروفیل فولادی از قبیل تیرآهن، نبشی، ناودانی، میلگرد، مفتول و شمش ساختمانی از مهمترین تولیدات ذوب آهن است. امروزه این کارخانه با ظرفیت تولید بیش از 3.5 میلیون تن در سال از قطب های تولیدی در صنعت فولاد کشور محسوب می شود.

محصولات کارخانه ذوب آهن اصفهان

یکی از ویژگی های بارز کارخانه ذوب آهن اصفهان، تولید محصولات مختلف و متنوع به شمار می رود. در ادامه نگاهی کوتاه به برجسته ترین آن ها خواهیم داشت:

انواع تیرآهن فولادی

بدون شک، تیرآهن I شکل و تیرآهن H شکل از مهمترین محصولات کارخانه ذوب آهن اصفهان است. این تولیدات علاوه بر تنوع در مشخصات فنی، در انواع مختلفی تولید می گردد. از جمله:

  • تیر آهن بال نیم پهن موازی ذوب آهن اصفهان با استاندارد بین المللی DIN1025-5
  • تیرآهن نورد گرم بال پهن موازی ذوب آهن اصفهان با استانداردهای تیرآهن IPB و DIN1025-2
  • تیرآهن بال باریک شیبدار ذوب آهن اصفهان با با استاندارد ملی 3277 و DIN1025-1

قیمت روز تیرآهن

میلگرد ذوب آهن اصفهان

از دیگر تولیدات پرفروش و پرکاربرد کارخانه ذوب آهن، انواع میلگرد است. میلگردهای این شرکت در دو نوع ساده و آجدار تولید شده و با رعایت استاندارد ملی 3132 کیفیت بسیار خوبی دارند. استفاده در ساختمان ها، راهسازی، سد، تونل، حمل و نقل و صنعت پتروشیمی از کاربردهای میلگرد ذوب آهن اصفهان است.

نبشی

نبشی از کاربرد زیادی در ساختمان، انواع سقف، پشت بند و تولید خرپا برخوردار است. از این رو، کارخانه ذوب آهن اصفهان اقدام به تولید این پروفیل فولادی در مشخصات مختلف کرده است. نبشی ذوب آهن اصفهان تحت استانداردهای روز دنیا از جمله DIN EN 10056/1,2 و استاندارد ملی 13968 تولید می شود. البته در حال حاضر نبشی توسط ذوب آهن اصفهان تولید نمی شود.

ناودانی

ناودانی با ظاهر U شکل خود مقاومت خوبی در برابر نیروها و فشار دارد. همچنین با وزن مناسب و سرعت نصب بالا، یکی از تجهیزات ساختمانی پرکاربرد و پرطرفدار است. کارخانه ذوب آهن نیز به دلیل تأمین نیاز مهندسان، تولید انواع ناودانی را در دستور کار خود قرار داده است. ناودانی بال موازی و ناودانی بال شیبدار دو نوع ناودانی تولید ذوب آهن است. ناودانی ذوب آهن اصفهان تحت استانداردهای روز دنیا از قبیل DIN1026-1، EN10279 و استاندارد ملی 1-4477 و 2-4477 تولید می شود. البته در حال حاضر ناودانی توسط ذوب آهن اصفهان تولید نمی شود.

شمش های ساختمانی

از دیگر محصولات برجسته کارخانه ذوب آهن اصفهان؛ بیلت ساختمانی و شمش های فولادی هستند. بیلت ها معمولاً برای ماده اولیه تولیدی در انواع محصولات سازه ای استفاده می شود. انواع تیرها، ستون ها، کانال ها و سایر اجزای سازه ای از مهمترین حوزه کاربرد بیلت هاست. شمش های ساختمانی یا همان بیلت های ذوب آهن اصفهان در ابعاد مختلفی تولید می شود. شمش های 100*100، 125*125، 150*150، 200*200، 250*250 و 320*250 از نمونه های پراستفاده است.

سایر تولیدات ذوب آهن اصفهان

علاوه بر موارد بیان شده، کارخانه ذوب آهن، محصولات جانبی دیگری نیز دارد. بخش کک و مواد شیمیایی برای تولید پلیمر و پلاستیک، کود و دارو از جمله این موارد است. مفتول فولادی، قوطی، انواع ریل U33 و ریل UIC60 نیز از دیگر تولیدات کاربردی ذوب آهن به شمار می رود.

استانداردها و گواهینامه های کارخانه ذوب آهن اصفهان

کارخانه ذوب آهن طی چند دهه فعالیت خود، استانداردها و افتخارات متعددی کسب کرده است. افتخاراتی که با تکیه بر تولید محصولات باکیفیت و حفظ رضایت مشتری حاصل شده است. گواهینامه های بین المللی مانند ISO 9001:2008، EN ISO 9001:2008 و OHSAS 18001:2007 از جمله این موارد است. گواهینامه های ISO 14001:2004 و ISO 10015:1999 نیز از دیگر استانداردهای معتبر در فرآیند تولید انواع محصولات در کارخانه ذوب آهن اصفهان است.

دریافت گواهی کیفیت پاریس و تأیید کیفیت محصولات از کارخانه اسپانیایی BID اسپانیا از جمله افتخارات ذوب آهن اصفهان است. همچنین این کارخانه خوشنام ایرانی موفق به کسب گواهی کرز از شرکت انگلیسی UK CARES گردیده است. این گواهی برای مطابقت میلگردها بر اساس استاندارد BS 4449:2005 Grade B500B اخذ شده است.

مأموریت ها و چشم انداز کارخانه ذوب آهن اصفهان

بدون تردید جایگاهی که امروز ذوب آهن اصفهان کسب کرده، به واسطه انجام مأموریت های توسعه ای به دست آمده است. این کارخانه همواره به حفظ و ارتقای کیفیت تولیدات، افزایش ظرفیت و همچنین صادرات توجه داشته است.

کارخانه ذوب آهن اصفهان زیرمجموعه های متعددی نیز برای ارتقای هر چه بهتر محصولات در نظر گرفته است. شرکت تارابگین برای تولید عایق صوتی و حرارتی و پالایش قطران زغال سنگ از زیرمجموعه های فعال هستند. شرکت مهندسی و پویش ساخت و شرکت پویش معادن ذوب آهن نیز نقشی کلیدی در رشد و توسعه این برند خوب ایرانی داشته است.

نمایندگی ذوب آهن اصفهان

  • آدرس دفتر شرکت ذوب آهن اصفهان : اصفهان، انتهای اتوبان ذوب آهن، شرکت ذوب آهن اصفهان
  • تلفن دفتر شرکت ذوب آهن اصفهان : ۰۳۱۵۲۵۷ – 03152574081 ( روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۶ امکان تماس میسر می باشد )
  • آدرس سایت شرکت ذوب آهن اصفهان : www.esfahansteel.ir
  • شماره ثبت شرکت ذوب آهن اصفهان : 25230
  • کد اقتصادی شرکت ذوب آهن اصفهان : 411437896511
  • شناسه ملی شرکت ذوب آهن اصفهان : 10260460022

خرید از نمایندگی های ذوب آهن اصفهان شاید اولین راهکار برای تهیه تولیدات این کارخانه باشد. اما خوب است بدانید خرید از نمایندگی در کنار مزایای خوبی از قبیل تضمین کیفیت و بررسی محصول از نزدیک، محدودیت هایی هم دارد. بازه زمانی خاص و محدود برای مراجعه و خرید در تناژ بالا از جمله این موارد است.

محدودیت های خرید از نمایندگی ذوب آهن اصفهان باعث شده تا خرید از عاملیت های فروش گزینه بهتری باشد. شرکت های تجاری که دارای سابقه بالایی در زمینه تهیه و فروش آهن آلات و محصولات ذوب آهن باشند. امکان مشاوره تخصصی پیش از خرید، بررسی و مقایسه محصولات و استعلام قیمت روز تولیدات ذوب آهن اصفهان از مزایای آن هاست.

شرکت فولاد جهان مهر به عنوان یکی از عاملیت های فروش معتبر ذوب آهن اصفهان، امکان خرید تولیدات این کارخانه را فراهم کرده است. تجربه چند دهه فعالیت، ارسال به سراسر کشور، تضمین کیفیت و قیمت مناسب در کنار مشاوره تخصصی از مزایای خرید از این مجموعه است.

شما عزیزان برای اطلاع از شرایط ثبت سفارش و یا اطلاع از لیست قیمت محصولات ذوب آهن اصفهان می توانید همین حالا با تلفن 88654200-021 تماس بگیرید.

قیمت روز تیرآهن