ردکردن این

قیمت ورق 80 میل آهن سیاه کاویان

۲۹۰,۰۰۰ 

برای دریافت جدیدترین قیمت ورق آهنی سیاه 80 میلی متر اس تی 37 و st52 فولاد کاویان اهواز در سایز 1/25 متر و 1/5 متر در طول با تلفن 88654200 تماس بگیرید.

توجه داشته باشید امکان ارسال بار از انبار کارخانه فولاد کاویان اهواز در خوزستان و انبار تهران به سراسر ایران وجود دارد.

برای مشاهده وزن ورق آهن سیاه 80 میل کاویان می توانید به جدول وزن ورق کاویان در متن زیر مراجعه نمایید.

ورق آهن سیاه چیست

ورق آهن سیاه ( Carbon Steel Plate ) را می توان پرکاربردترین انواع پلیت و ورق آهنی دانست. این نوع ورق آهن معمولاً به روش نورد گرم تولید می شود. ورق سیاه سطح ظاهری خوبی ندارد و به علت فرآیند نورد گرم، یک لایه اکسید، روی آن را پوشانده است. این لایه اکسیدی تیره و مات بوده و تقریبا سیاه رنگ است. به همین دلیل در بازار به آن، ورق سیاه گفته می‌شود.

انواع ورق آهنی سیاه کدم‌اند؟

انواع ورق آهن سیاه بر اساس شکل ظاهری، کاربرد و نوع فولاد به کار رفته در ورق طبقه‌بندی می‌شوند.

ورق سیاه آهنی

انواع ورق فولادی سیاه بر اساس ظاهر

انواع ورق فولادی بر اساس شکل و ظاهر به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 1. کلاف یا رول ورق سیاه ( ورق برشی)
 2. شیت یا ورق سیاه فابریک

انواع ورق آهن سیاه بر اساس کاربرد

از لحاظ کاربرد، ورق سیاه را می‌توان به موارد زیر طبقه‌بندی کرد:

 1. ورق سیاه معمولی ( St37 )
 2. ورق سیاه صنعتی ( St52 )

انواع ورق سیاه بر اساس ترکیب فولادی

یکی از مواد اولیه مورد استفاده در تولید ورق سیاه، شمش‌ فولادی گرید St37 تا St52 هستند، هر چه عدد ST کمتر باشد به این معنی است که ورق از کربن کمتری برخوردار بوده و به‌ اصطلاح نرم‌ تر است. ویژگی‌ ورق سیاه به میزان کربن و دیگر عناصر آن بستگی دارد. ورق‌ سیاه St37 و St52 ، از انواع ورق‌ سیاه پر کاربرد در ایران هستند.

از ورق سیاه st37 بیشتر برای ساختمان‌ سازی استفاده می‌شود. قابلیت جوشکاری ورق سیاه زیاد است و به همین دلیل برای ساخت مقاطع فولادی مانند لوله سیاه درزدار ، لوله گاز ، تیرچه، قوطی و پروفیل، ناودانی و نبشی مناسب هستند.

ورق سیاه St52 دارای عناصری مانند سیلیکون (Si) و منگنز (Mn) است. ازجمله ویژگی‌های ورق سیاه St52 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کشش و تحمل وزن
 2. قابلیت جوشکاری
 3. قابلیت ماشین کاری
 4. مقاومت در برابر خمش و پیچش

به دلیل مشخصات ورق آهن سیاه ST52 از این ورق در ساخت مقاطعی مانند چهار ضلعی و تسمه، ساخت پل، جرثقیل، ریل، شاسی ماشین‌آلات سنگین و قطعات صنعتی استفاده می‌شود.

استاندارد ورق سیاه

استاندارد ورق سیاه معمولی ST37 برای صنایع مانند ساختمان سازی به کار برده می شود اما ورق St52 در صنایع پتروشیمی، مخزن سازی و سد سازی کاربرد دارد.

ورق St37 از نظر سختی، معمولی و نرمال است. عددی که در نامگذاری ورق ها استفاده می شود، نشان دهنده حداقل میزان تنش اعمالی به ورق است. هرچه عدد بالاتر برود میزان سختی ورق افزایش می یابد.

ابعاد استاندارد ورق سیاه

ضخامت استاندارد ورق سیاه معمولا 1.5 میل ؛ 2 میل، 3 میل، 10 میل تا 100 میلی‌ متر است. در جدول استاندارد ورق فلزی سیاه ، می‌توانید به ابعاد و وزن استاندارد این ورق‌ها، به راحتی دسترسی داشته باشید.

ورق سیاه به صورت رول ورق (یا ورق برشی ) یا شیت فابریک در بازار وجود دارد. ضخامت های بیشتر از 15 میلی‌متر به دلیل اینکه قابلیت رول شدن را ندارند به صورت ورق فابریک عرضه می شوند.ورق آهن سیاه 80 میل کاویان

کاربرد ورق آهن سیاه 80 میل کاویان

 • استفاده از ورق در ساختمان سازی ، سوله سازی و ورق سقف سوله
 • قابلیت کاربرد در ساخت انواع پروفیل فولادی
 • ساخت انواع لوله فولادی مانند لوله گاز، لوله سیاه و…
 • صنایع بزرگی نظیر کشتی سازی و تولید مخازن و تانکر
 • به عنوان ورق قطعات فولادی و تجهیزات خودرو

ورق سیاه معمولاً به صورت رول و یا شیت (صفحه ورق) و در ضخامت های مختلف عرضه می شوند. ورق آهن سیاه 2 میل ، ورق سیاه 4 میل، ورق سیاه 6 میل و ورق سیاه 10 میل از جمله این موارد می باشد. همان طور که ذکر شد ورق سیاه مرسوم در بازار در حال حاضر در دو نوع st37 و st52 می باشد.

مزایای ورق آهن سیاه چیست؟

ویژگی‌ ورق آهن سیاه سبب شده تا این محصول دارای مزایا و معایبی باشد. از جمله مزایای ورق سیاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ارتجاع پذیری خوب
 2. قابلیت ماشین‌کاری
 3. مقاومت کششی بالا
 4. استحکام بالا

معایب ورق سیاه چیست؟

یکی از مهم‌ترین معایب ورق سیاه احتمال بالای زنگ زدگی آن است که بسته به شرایط محیط خارجی، با سرعت‌های مختلفی انجام می‌شود. با توجه به قیمت ورق سیاه باید تا حد امکان از این اتفاق جلوگیری کرد. برای جلوگیری از خوردگی باید سطح ورق سیاه را با مواد دیگر پوشاند.

مراحل تولید ورق سیاه آهنی

ورق سیاه به دو روش نورد گرم و نورد سرد از شمش فولاد تهیه می شود

نورد گرم چیست؟

نورد گرم یک روش‌ رایج در تولید انواع مقاطع فولادی مانند لوله مانیسمان و ورق سیاه است. در این روش ابتدا شمش فولاد به دمای شکل پذیری میرسد ( زیر دمای ذوب ) و پس از طی کردن مراحل آلودگی زدایی و نورد به شکل نهایی خود در می‌آید. سپس یک مرحله خنک کاری صورت گرفته و محصول خروجی در اندازه‌های مشخص برش داده شده و بسته‌بندی می‌شود. مراحل تولید ورق سیاه هم به همین ترتیب است.

تولید ورق سیاه به روش نورد گرم معمولاً چهار مرحله دارد: مرحله حرارت دهی تا زیر دمای ذوب، مرحله شکل دهی، مرحله پوسته زدایی، مرحله نورد و آنیل، مرحله خنک کاری و مرحله کلاف پیچ

نورد سرد چیست؟

نورد سرد فرآیندی است که طی آن، فلز در دماهای کمتر از دمای تبلور، مجدد از طریق غلتک ها عبور داده می شود. در این مرحله پس از اینکه فلز فشرده و کشیده شد، قدرت تسلیم و سختی آن افزایش می یابد. بر خلاف نورد گرم، فرآیند نورد سرد در دمای محیط انجام می شود.

روش تولید فولاد

تفاوت ورق آهن سیاه ST37 و ST52

به طور کلی علامت ( Steel Tensile ) ST برای فولادهای ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. پس از این حروف، عددی به کار می رود که چنانچه این عدد را در 9.81 ضرب نماییم میزان حداقل استحکام کشش فولاد بر حسب نیوتن بر میلی متر مربع به دست می آید. پس از عدد ذکر شده عددی مربوط به استحکام به صورت خط تیره قرار می گیرد و عدد ذکر شده نشان دهنده درجه کیفیت فولاد مورد استفاده در ورق مصرفی است.

 1. درجه 1: برای کار معمولی که نوشته نمی شود.
 2. درجه 2 : برای کار مهم
 3. درجه 3: فولادی که آرام ریخته گری شده و دارای درجه خلوص بالا و خواص جوشکاری خوب است.

فولاد st37 به عنوان فولاد نرمه شناخته می شود. کاربرد اصلی این ورق فولادی ( Sheet metal ) در ساختمان سازی و ساخت پروفیل ساختمانی می باشد. این دسته از محصولات به دلیل وجود درصد کربن پایین، استحکام متوسطی دارند. ورق st52 نیز از دسته ورق هایی می باشند که از استحکام بالایی برخوردارند. وجود عناصری همچون سیلیسیم و منگنز نیز سبب استحکام بالا و ویژگی های منحصر به فرد این محصول شده است.

از لحاظ قیمت ورق سیاه در دو نوع st37 و st52 تفاوت چندانی ندارند ولی ورق st52 اندکی بالاتر می باشد. هرچند استفاده از st52 به جای st37 سبب کاهش وزن فولاد مصرفی در سازه می گردد.

تولیدکنندگان ورق فولاد سیاه در بازار ایران

از معروف ترین تولیدکنندگان ورق سیاه در کشور، فولاد مبارکه اصفهان، اکسین اهواز، کاویان اهواز، فولاد گیلان و هفت الماس و… را می‌توان نام برد. علاوه بر تولیدات داخلی، بخشی از نیاز بازار از طریق واردات ورق از کشورهای قزاقستان، روسیه، چین، کره و اوکراین تامین می‌شود. برای دریافت جدیدترین قیمت ورق آهن سیاه تولید داخل و وارداتی با تلفن 88654200 تماس بگیرید.

فرایند ساخت ورق سیاه به روش نورد گرم

برای مشاهده این ویدیو در یوتیوب >> اینجا کلیک کنید <<

کارخانه ورق کاویان اهواز

شرکت فولاد کاويان (سهامی عام)، اولين توليدکننده ورق های ضخيم فولادی کشور می باشد و اکنون در آستانه ورود به چهارمين دهه حضور در عرصه اقتصادی و کار و تلاش قرار دارد.

اين شرکت با اتکاء بر انديشه های خلاق و پويای متخصصین و پرسنل متعهد خويش و بهره گيری‌از تکنولوژی مناسب و توانمند و با دار بودنا گواهينامه استاندارد محصول ايران، عرضه کننده محصولاتی با کيفيت بالا و قابل رقابت در بازارهای داخلی و خارجی می باشد.

شرکت فولاد کاويان قادر است در کوتاهترين زمان ممکن نيازهای صنعتی مشتريان محترم به اين نمونه از ورق ها را مطابق استانداردهای جهانی توليد و تأمين نمايد.

محصولات تولید کارخانه فولاد کاویان

محصولات تولیدی فولاد کاویان اهواز عبارتند از:

 • قیمت اسلب باریک
 • ورق کاویان ST37
 • ورق st52 کاویان
 • ورق ضخیم فولادی

جدول وزن ورق آهن سیاه ST37 فولاد کاویان اهواز

ضخامت (میلی متر)
عرض (میلی متر)
وزن هر شیت ورق آهن سیاه (کیلوگرم)
ورق آهن سیاه 8 میل
1250
471
ورق آهن سیاه 10 میل
1250
589
ورق آهن سیاه 12 میل
1250
707
ورق آهن سیاه 15 میل
1250
884
ورق آهن سیاه 20 میل
1250
1178
ورق آهن سیاه 25 میل
1250
1472
ورق آهن سیاه 30 میل
1250
1767
ورق آهن سیاه 20 میل
1500
1413
ورق آهن سیاه 25 میل
1500
1767
ورق آهن سیاه 30 میل
1500
2120
ورق آهن سیاه 35 میل
1500
2473
ورق آهن سیاه 40 میل
1500
2826
ورق آهن سیاه 45 میل
1500
3180
ورق آهن سیاه 50 میل
1500
3533
ورق آهن سیاه 55 میل
1500
3886
ورق آهن سیاه 60 میل
1500
4239

فرمول محاسبه وزن ورق سیاه

محاسبه وزن انواع ورق فولادی یکی از راحت ترین محاسبات در میان وزن سایر محصولات فولادی می باشد. از طرف دیگر محاسبه وزن ورق می تواند به اطلاع دقیق از قیمت ورق سیاه کمک کند. در واقع با اطلاع از مساحت و چگالی این محصول می توان حدود وزن آن را به راحتی محاسبه نمود.

وزن ورق (کیلوگرم) = طول ورق (متر) * عرض ورق (متر) * ضخامت ورق (میلی متر) * چگالی فولاد

توجه داشته باشید چگالی فولاد براساس ترکیبات آلیاژی موجود در آن متفاوت است، اما معمولاً بین 7750 تا 8050 kg/m3 یا 7/75 تا 8.05 g/cm3 است. برای مثال چگالی ورق ST37 معادل 7.85 g/cm3 می باشد.

محاسبه آنلاین وزن ورق آهن سیاه


توجه داشته باشید وزن به دست آمده توسط این فرمول حدودی بوده و وزن واقعی پس از تحویل بار و قرار دادن محصول بر روی باسکول مشخص می گردد.

قیمت ورق سیاه آهنی

قیمت انواع ورق فولادی به پارامترهای مختلفی از جمله روش تولید ورق و نوع آن بستگی دارد.

 • میزان عرضه و تقاضا یا همان سرانه تولید ورق به نیاز بازار، از فاکتورهای مهم است. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت خرید ورق فولادی افزایش می یابد.
 • سایز و اندازه ورق یا پلیت فولادی رابطه مستقیمی با میزان فولاد به کارگرفته شده و قیمت ورق دارد. هرچه میزان ضخامت ورق بالاتر رود، هزینه خرید و تهیه آن افزایش خواهدیافت. طبیعتاً قیمت ورق 2 میل ارزان تر از ورق 8 میل خواهدبود.
 • نوع استاندارد به‌کارگرفته شده در ساخت ورق ها نظیر ورق ST52، ورق A516 و ورق A283 از دیگر موارد است. استانداردهای به‌روز و سخت گیرانه‌تر در تولید ورق های فولادی، قیمت پلیت را دست‌خوش تغییر می کند.
 • قیمت های جهانی آهن و فولاد و همچنین نوسانات نرخ ارز در کشور در دیگر موارد مرتبط با قیمت ورق است.
 • هزینه حمل و نقل، بارگیری و ارسال توسط شرکت های تولیدی نیز می‌تواند بر هزینه خرید ورق فولادی مؤثر باشد.

ورق فولادی اکسین اهواز

خرید ورق سیاه آهنی

یک مرکز خرید تخصصی و با سابقه، گزینه ای هوشمندانه برای خرید ورق قیمت مناسب است. مجموعه فولاد جهان‌ مهر با سابقه بیش از 50 سال در زمینه فروش انواع ورق، قوطی و پروفیل، لوله و اتصالات فعالیت دارد. تجربه همکاری با بهترین برند داخلی و خارجی، امکان خرید انواع ورق فولادی را برای کاربران فراهم کرده است.

کف قیمت ورق فولادی، تنوع در محصولات و مقاطع آهنی و امکان ارسال به سراسر کشور از مزایای ارزشمند فولاد جهان مهر است. شما عزیزان برای کسب مشاوره تخصصی خرید ورق و همچنین چگونگی شرایط ارسال، و دریافت قیمت روز انواع ورق سیاه می توانید با تلفن شرکت فولاد جهان مهر 88654200 – 021 تماس بگیرید.

ورق آهن سیاه 80 میل کاویان

0/5 (0 دیدگاه)
ضخامت

80 میلی متر

سایز

1/25 متر و 1/5 متر در طول

وزن

با توجه به جدول در متن توضیحات

استاندارد

ST37 (برای دریافت قیمت سایر استاندارد ها تماس بگیرید)

شرکت سازنده

فولاد کاویان اهواز