Skip to content
لوله مانیسمان بدون درز سایز بالا

قیمت لوله مانیسمان از مهمترین عوامل برای خرید لوله محسوب می شود. بدون شک شما هم برای خرید لوله مانیسمان، قیمت سایت های فروش را زیر و رو کرده اید و شاهد تفاوت قیمتی بوده اید. احتمالاً این سوال هم برایتان پیش آمده که چرا قیمت لوله مانیسمان در سایت های فروش آهن مختلف متفاوت است؟ در این مطلب قصد داریم ضمن بررسی فاکتورهای مؤثر بر قیمت لوله مانیسمان، این تفاوتی قیمت را بررسی کنیم.

لوله مانیسمان چیست؟

لوله مانیسمان یکی از انواع لوله بدون درز ( seamless pipe ) با ساختار یکپارچه و مقاوم است. این لوله ها به صورت مستقیم از شمش های فولادی تولید شده و هیچ گونه خط جوش یا درز ندارند. همین عامل باعث شده تا استحکام و مقاومت لوله مانیسمان بسیار بالا بوده و کاربردهای بسیاری داشته باشد. امروزه از لوله بدون درز مانیسمان در صنایع مختلف پتروشیمی، نفت و گاز، خودروسازی و ساخت قطعات استفاده می شود.

فاکتورهای مؤثر بر قیمت لوله مانیسمان

اگر نگاهی به نمودار قیمت لوله مانیسمان در بازه های زمانی مختلف بیندازید، شاهد تغییرات گسترده ای هستید. چراکه پارامترهای گوناگونی بر قیمت فروش لوله مانیسمان مؤثر است. از جمله مهمترین آن ها عبارتند از:

 • قیمت جهانی فلزات به ویژه آهن که می تواند به دلایل مختلف سیاسی یا منطقه ای تغییر کند.
 • میزان عرضه و تقاضای لوله مانیسمان در بازار. کاهش عرضه و افزایش تقاضا، بالا رفتن قیمت لوله مانیسمان را به همراه دارد.
 • مشخصات فنی لوله مانیسمان از دیگر پارامترهای تعیین کننده است. ضخامت، قطر و وزن لوله مانیسمان از مهمترین آن هاست. طبیعتاً قیمت لوله مانیسمان 10 اینچ با لوله مانیسمان 2 اینچ متفاوت است.
 • شاید بپرسید هر شاخه لوله مانیسمان چند متر است؟ لوله مانیسمان غالباً در شاخه های 6 و 12 متری عرضه می شود. شاخه 6 متری لوله مانیسمان تقاضا بیشتر و قیمت کمتری دارد.
 • برند سازنده می تواند قیمت خرید و فروش لوله مانیسمان را دستخوش تغییر نماید. مسلماً قیمت لوله مانیسمان رده 40 اهواز با قیمت لوله مانیسمان رده 40 وارداتی یکسان نیست. چراکه نرخ ارز، نوسانات قیمت دلار و میزان تولید داخل قابت و یکسان نیست.

لوله کربن استیل مانیسمان بدون درز

برای خرید لوله مانیسمان چه روش هایی وجود دارد؟

برای خرید انواع پروفیل های فولادی و آهن آلات روش های مختلفی وجود دارد. خرید حضوری و یا خرید از سایت های فروش از مهمترین آن هاست.

خرید حضوری از بازار آهن آلات

مراجعه حضوری به بازار آهن آلات نظیر شاد آباد و تهران مکان از رایج ترین شیوه‌های خرید لوله مانیسمان است. سابقه بالای فروشنده ها، امکان بررسی کیفیت از نزدیک و کسب مشاوره از مزایای خرید حضوری است. البته ممکن است در نزدیکی شما بازار فعال و تخصصی وجود نداشته باشد. از طرفی دیگر محدودیت در زمان مراجعه و حجم سفارش در تناژ بالا نیز وجود دارد.

خرید از سایت های فروش لوله مانیسمان

از دیگر روش های خرید لوله مانیسمان، استفاده از خدمات شرکت های تجاری و سایت های فروش لوله است. خرید از سایت های فروش امکان بررسی و مقایسه چندین محصول را تنها با چند کلیک فراهم می کند. همچنین امکان استعلام قیمت روز و کسب مشاوره تخصصی وجود دارد. از طرفی دیگر محدودیت در زمان یا مکان مراجعه ندارید. نکته کلیدی در این خصوص انتخاب یک مرکز معتبر تخصصی، باسابقه و مطمئن است.

چرا قیمت لوله مانیسمان در سایت فروش آهن مختلف متفاوت است؟

اگر نگاهی به قیمت لوله مانیسمان در فروشگاه های مختلف بندازید، احتمالاً قیمت ثابت و یکسانی نخواهید دید. در نتیجه این پرسش برایتان به وجود می آید که چرا قیمت لوله در سایت های فروش آهن متفاوت است؟ برای پاسخ به این پرسش می توان 7 عامل کلیدی را مؤثر دانست. عواملی که به دلیل عملکرد متفاوت سایت های فروش، نقش زیادی بر تفاوت قیمت لوله مانیسمان دارد. در ادامه به بررسی این فاکتورها می پردازیم.

 1. عملکرد و چگونگی فعالیت سایت

  نخستین عامل در تفاوت قیمت سایت های فروش انواع لوله مانیسمان، چگونگی فعالیت آن هاست. به زبان ساده تر، برخی از سایت ها فروش انحصاری محصولات خاصی مثلاً فقط لوله را برعهده دارند. یا اینکه به عنوان واسطه عمل کرده و خودشان شرکت بازرگانی و مستقیم با کارخانه‌ تولیدکننده در ارتباط نیستند. در نتیجه میزان در نظرگیری سود و اختلاف قیمت چنین سایت هایی بیشتر از شرکت های تخصصی آهن آلات است.

 2.  همکاری با برندهای تولید لوله مانیسمان

  اغلب سایت های فروش لوله مانیسمان، با برندهای مختلف ایرانی یا خارجی در ارتباط هستند. هر چه سابقه و اعتبار یک شرکت بالاتر باشد، طبیعتاً این همکاری قوی و پرنگ تر است. بنابراین، قیمت تمام شده آن شرکت پایین تر و طبیعتاً قیمت فروش آن مقرون به صرفه تر است. در حالی که شرکت های کم سابقه و غیرتخصصی، برای جلب اعتماد و تهیه محصولات، ناچار به پرداخت هزینه بالاتری به تولیدکننده هستند. لذا قیمت فروش لوله مانیسمان در چنین شرایطی متفاوت از شرکت های بازرگانی با تجربه است.

 3. میزان نفوذ در بازار

  هر چه یک شرکت و برند تجاری در بازار اعتبار داشته باشد، طبیعتاً طرفدار و خواهان بیشتری خواهد داشت. بنابراین، برخی شرکت ها برای ربودن گوی رقابت و جذب مشتری، قیمت های پایین تر و متفاوتی ارائه می کنند.

 4. کاهش واسطه ها در فروش لوله مانیسمان

  ارتباط مستقیم با کارخانه های تولیدکننده و کاهش واسطه، یعنی قیمت تمام شده کمتر برای شرکت بازرگانی. لذا قیمت فروش لوله مانیسمان در چنین سایت هایی اغلب مقرون به صرفه تر است. به خاطر داشته باشید هر چه فاصله تولید تا عرضه کاهش پیدا کند، قیمت خرید لوله مانیسمان ارزان تر است. چراکه حاشیه سود عوامل مختلف کاهش می یابد.

 5. خدمات ویژه مشتریان

  برخی شرکت های تجاری برای کاربران خدمات و امتیازات ویژه ای در نظر می گیرند. از جمله تخفیفات خرید بالاتر از سقف مشخص و نظایر آن. این خدمات و امتیازات می تواند در کاهش یا افزایش قیمت خرید لوله مانیسمان مؤثر باشد.

 6. هزینه های ارسال و بارگیری لوله مانیسمان انبارداری خودشان

  برخی شرکت های بازرگانی، هزینه های جانبی را با معیارهای خاصی تعیین می کنند. به عنوان مثال به دلیل داشتن انبار خصوصی، هزینه انبارداری تا چند روز مشخص رایگان یا کم هزینه است. یا اینکه به دلیل داشتن تیم کارشناسی مختص همان شرکت، ارسال و بارگیری سفارش لوله قیمت ارزان تری دارد.

 7. حاشیه سود فروش لوله مانیسمان

  شرکت های تجاری و سایت های فروش لوله، حاشیه سودهای مختلفی برای خود در نظر می گیرند. برخی از شرکت ها به دلیل کاهش واسطه، اعتبار بالا، ارتباط خوب با برندهای تولید کننده، حاشیه سود پایین تری دارند. این شرکت ها سعی می کنند، با افزایش فروش خود میزان سود دریافتی را بالا ببرند. این عامل می تواند هم برای فروشنده و هم خریدار، امتیاز مثبتی لحاظ شود.

 8. استاندارد و کیفیت لوله مانیسمان

  با توجه به استاندارد و کیفیت نگهداری لوله مانیسمان در انبار قیمت این لوله نیز متفاوت می باشد.

برای خرید از سایت های فروش آهن به چه نکاتی توجه کنیم؟

 • سایت فروش لوله مانیسمان باید از شرکت های تجاری با سابقه در زمینه آهن آلات باشد. تخصصی بودن و داشتن تجربه لازم دو رمز اصلی برای انتخاب یک مجموعه است.
 • یک شرکت خوب و معتبر معمولاً خود را محدود به یک یا چند رده لوله مانیسمان نمی کند. تنوع بالای محصولات باعث می شود تا بهتر بتوان مشخصات فنی لوله ها را با یکدیگر مقایسه کرد.
 • بهترین سایت فروش لوله مانیسمان با برندهای معتبر ایرانی و خارجی همکاری دارد. همچنین قیمت به روزی از محصولات خود را به مشتریان ارائه می کند.
 • امکان مشاوره تخصصی و کسب اطلاعات لازم از محصولات و شرایط خرید از دیگر معیارهای مهم است.
 • سایت های معتبر دارای ضمانت و پشتیبانی فعال از محصولات خود هستند.
 • برای خرید از سایت فروش لوله مانیسمان از گواهی و استانداردهای معتبر مالی آن مطمئن شوید.

خرید لوله مانیسمان با تضمین کیفیت و قیمت

مجموعه تخصصی فولاد جهان مهر در زمینه تهیه و فروش انواع لوله مانیسمان و پروفیل های فولادی فعالیت دارد. سابقه بیش از چند دهه فعالیت و همکاری با برندهای خوب ایرانی و خارجی باعث ارائه بهترین محصولات با قیمتی مناسب شده است.
در فولاد جهان مهر، مشاوره تخصصی رایگان و امکان استعلام آخرین قیمت لوله مانیسمان وجود دارد. همچنین با کاهش واسطه و تضمین کیفیت و قیمت حین سفارش، سعی کرده تا خیال مشتریان را از این بابت راحت کند. در نتیجه شما عزیزان می توانید با تلفن 88654200-021 تماس گرفته و از شرایط ثبت سفارش لوله مانیسمان با تضمین کیفیت و قیمت آگاه شوید.

خرید لوله فولادی مانیسمان

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *