Skip to content

قیمت میلگرد کلاف حرارتی

۲۵۹,۰۰۰ 

کلاف میلگرد در کنار شاخه میلگرد، دو روش رایج برای آماده کردن میلگرد ها برای فروش و عرضه به بازار هستند. کلاف میلگرد حرارتی، ترکیبی درهم تنیده از میلگردهای مورد استفاده برای کنترل ترک های ناشی از تغییرات حرارت بتن است. در کلاف، حجم بیشتری از میلگردها در هم تنیده شده و حمل و نقل و جابجایی ساده تر است.

توجه: برای دریافت قیمت روز کلاف میلگرد ساده و آجدار با تلفن 88654200-021 تماس بگیرید.

در این مطلب قصد داریم به بررسی ویژگی ها و کاربرد کلاف میلگرد حرارتی بپردازیم. همچنین نگاهی به قیمت، جدول وزن و تفاوت کلاف آجدار و ساده، به عنوان دو نوع پرکاربرد، خواهیم داشت. پس اگر به دنبال آشنایی و خرید کلاف آرماتور حرارتی هستید، توصیه می‌کنیم در ادامه همراه ما باشید.

کلاف میلگرد حرارتی چیست؟

کلاف میلگرد (به انگلیسی Coiled Rebar ) نوعی روش برای آماده سازی و فروش آرماتور حرارتی به شمار می رود. در این شیوه، میلگردها به صورت کویل یا به عبارت ساده‌تر، کلاف در هم پیچیده آماده و عرضه می شوند. میلگرد حرارتی نیز نوعی از میلگردهای پرکاربرد در ساختمان سازی است که برای جلوگیری از ترک بتن ناشی از حرارت استفاده می شود. از این رو به آن میلگرد افت و حرارت نیز می گویند.

با این تعریف، کلاف میلگرد حرارتی مجموعه ای درهم تنیده از میلگرد یا همان آرماتور حرارتی است. در همین راستا کلاف آجدار و ساده دو نوع پر فروش و رایج کلاف های میلگرد محسوب می شود. آرماتورهای آجدار به واسطه وجود برآمدگی و ایجاد اصطکاک و چسبندگی در بتن، کاربرد بیشتری دارد.

کاربرد استفاده از میلگرد کلاف حرارتی

یکی از تهدیدهای جدی در ساختمان ها، ترک های بتن به دلیل تغییرات حرارتی و انبساط است. بدون تردید ترک خوردگی بتن نیز عاملی مهم در کاهش مقاومت و ضریب اطمینان سازه است. مهندسان برای کنترل این امر اقدام به طراحی و جانمایی آرماتور (میلگرد) حرارتی در اعضای بتنی می کنند.

بنابراین، میلگرد کلاف حرارتی با کنترل و کاهش احتمال بروز ترک های ناشی از حرارت، نقش مهمی در ایمنی و عملکرد صحیح سازه دارد. از طرفی دیگر میلگردهای حرارتی در بهبود وضعیت باربری سازه و همچنین افزایش مقاومت در برابر آتش سوزی نیز تأثیر بسزایی دارد. از این رو در سقف تیرچه بلوک، دال ها، دیوار، خرپا و آرماتوربندی ساختمان استفاده می شوند.

قیمت کلاف میلگرد ساده امروز

تفاوت کلاف آجدار و ساده

میلگردها اغلب به دو صورت آجدار و ساده به بازار عرضه و در صنایع استفاده می شوند. هر یک از این نوع میلگردها دارای قابلیت ها و محدودیت های خاص خود هستند. از این رو توجه به تفاوت کلاف آجدار و ساده در انتخاب و خرید بهترین میلگرد حرارتی نقش بسزایی دارد.

 • کلاف میلگرد ساده، سطحی کاملاً صاف و بدون برآمدگی دارد. از طرفی دیگر ظاهر کلاف آجدار دارای برجستگی و ناهمواری های مختلفی است.
 • کلاف میلگرد آجدار معمولاً در طول های بلندتری نسبت به آرماتور ساده تولید می شود.
 • میلگرد ساده یا A1 معمولاً برای شرایط و کارهای سبک تر استفاده می شود. میلگرد آجدار (A2 و A3) از مقاومت بالاتری برخوردار بوده و برای کارهای سنگین و بزرگ مقیاس انتخاب بهتری است.
 • میلگرد ساده معمولاً کربن کمتری نسبت به میلگرد آجدار دارد. از این رو کلاف میلگرد ساده از انعطاف پذیری و شکل پذیری بهتری نسبت به کلاف آجدار برخوردار است.
 • قیمت کلاف میلگرد آجدار به دلیل افزایش مشخصات فنی گران تر از کلاف ساده است.

سایز انواع میلگرد حرارتی

سایز یا قطر میلگرد حرارتی یکی از کلیدی ترین معیارها برای انتخاب و استفاده از آرماتور محسوب می شود. میلگردهای حرارتی معمولاً قطر زیادی ندارند و چیزی بین 5.5 تا 12 میلیمتر هستند. سایزهای بالاتر از 12 میلیمتر نیز معمولاً به صورت سفارشی آماده و خریداری می شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید کلاف میلگرد حرارتی در سایز های پایین یعنی 5.5 تا 8 میلیمتر با نام وایر یا مفتول شناخته می شود.

جدول وزن کلاف آرماتور حرارتی

وزن کلاف عامل مهمی در مشخصات فنی و قیمت کلاف میلگرد است. با افزایش قطر و طول میزان وزن کلاف آرماتور حرارتی تغییر خواهد کرد. از طرفی دیگر و وزن آرماتور تولید در برندها نیز به دلیل اختلاف در نوع آلیاژ، استاندارد ساخت و قالب بندی ها تفاوت هایی دارد. در ادامه نیم نگاهی به جدول وزن کلاف آرماتور حرارتی می اندازیم.

قطر اسمی (mm)
سطح مقطع (mm2)
وزن یک متر طول (kg)
5.5
24
0.187
6.5
33
0.26
7
38.5
0.302
8
50.3
0.395
9
63.6
0.499
10
78.5
0.617
11
95
0.746
12
113
0.88
13
154
1.21

قیمت کلاف میلگرد حرارتی

 • قطر و اندازه آرماتور یکی از تعیین کننده ترین فاکتورها در قیمت خرید کلاف میلگرد حرارتی است.
 • طول کلاف و آجدار یا ساده بودن آرماتورها، از دیگر مواردی است که در صدور فاکتور و قیمت خرید مؤثر است.
 • قیمت جهانی فلزات به ویژه آهن می تواند محصولات تولیدی نظیر کلاف آرماتور را دستخوش تغییر کند.
 • میزان عرضه و تقاضا یا همان نسبت تولید کلاف توسط کارخانه به خرید توسط مشتری عامل بسیار مهمی است. کاهش عرضه (تولید) و افزایش تقاضا (خرید) معمولاً با افزایش قیمت کلاف حرارتی همراه است.
 • مشخصات فنی به ویژه وزن آرماتور از تأثیرگذارترین موارد در مشخصات مکانیکی و همچنین قیمت کلاف آرماتور است. هر چه وز کلاف بالاتر باشد، طبیعتاً میزان فولادی مصرفی، مقاومت و قیمت کلاف بالاتر خواهد بود.
 • برند سازنده و خرید کلاف آرماتور حرارتی از تولیدکننده داخلی یا وارداتی بودن آن بر قیمت مؤثر است.
 • هزینه های جانبی نظیر بارگیر، ارسال، انبارداری و تخلیه کلاف آرماتور در افزایش یا کاهش هزینه اثرگذار می باشد. تمرکز انبارداری محصولات و کاهش تعدد بارگیری و ارسال در مدیریت هزینه های این بخش نقش مثبتی دارد.

خرید کلاف آرماتور حرارتی

برای خرید کلاف آرماتور می توان به بازار آهن شاد آباد یا آهن مکان مراجعه کرد. البته باید به محدودیت زمانی و همین طور خرید در تناژ بالا توجه کرد. روش دیگر برای خرید کلاف میلگرد حرارتی، استفاده از خدمات شرکت های تجاری است. شرکت های معتبری که محدودیتی سفارش کم یا زیاد و همین طور زمان مراجعه ندارد.

شرکت فولاد جهان مهر با سابقه چند دهه فعالیت در زمینه فروش آهن آلات و پروفیل های فولادی، امکان خرید کلاف آرماتور حرارتی را فراهم کرده است. تأمین کلاف در سایزهای مختلف از برندهای ایرانی و وارداتی در کنار ارسال به سراسر کشور از مزایای این مجموعه است. علاوه بر آن شما می توانید از مشاوره رایگان و همچنین آخرین قیمت کلاف آرماتور حرارتی مطلع شوید.

برای آگاهی از شرایط ثبت سفارش، مشاوره خرید و استعلام قیمت میلگرد کلاف حرارتی می توانید همین حالا با تلفن 88654200-021 تماس بگیرید.

کلاف میلگرد

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قیمت میلگرد کلاف حرارتی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *