Skip to content

قیمت لوله گاز 2 اینچ API توکار سپاهان تست گاز

۱۸,۰۰۰,۰۰۰ 

لوله گاز 2 اینچ API توکار سپاهان تست گاز که به صورت لوله 6 متری عرضه می شود دارای ضخامت 2.8 میلی متر مناسب برای لوله کشی گاز توکار خانگی و صنعتی دارای تاییدیه تست گاز اداره گاز و استاندارد API می باشد. برای دریافت کف قیمت امروز لوله ای پی آی با تلفن ۸۸۶۵۴۲۰۰ تماس بگیرید.
برای مشاهده مشخصات فنی و وزن لوله گاز 2 اینچ API توکار سپاهان تست گاز می توانید به جدول وزن لوله گاز API در متن زیر مراجعه نمایید. همچنین در ادامه مطلب می توانید روش ساخت لوله گاز 2 اینچ API توکار سپاهان تست گاز را نیز مشاهده نمایید.

لوله گاز 2 اینچ API توکار سپاهان تست گاز

لوله گاز 2 اینچ API توکار سپاهان تست گاز که به صورت لوله 6 متری عرضه می شود دارای ضخامت 2.8 میلی متر مناسب برای لوله کشی گاز توکار خانگی و صنعتی دارای تاییدیه تست گاز اداره گاز و استاندارد API می باشد. برای دریافت کف قیمت امروز لوله ای پی آی با تلفن ۸۸۶۵۴۲۰۰ تماس بگیرید.

لوله گاز

یکی از پرکاربردترین انواع لوله و اتصالات فلزی، تجهیزاتی است که در انتقال گاز استفاده می شود. لوله و اتصالات گازی دارای انواع مختلفی است که لوله‌ api و لوله مانیسمان از مهمترین آن هاست.

لوله گاز توکار

در لوله کشی گاز خانگی توکار می بایست از لوله ای استفاده کرد که مورد تایید اداره گاز باشد. برای لوله گاز توکار می بایست از لوله سیاه ای پی آی ( American Petroleum Institute ) که دارای تاییدیه اداره گاز می باشد استفاده کرد. هر شاخه لوله گاز توکار معمولا 6 متر است. از برند های معتبر در تولید لوله گاز می توان به لوله گاز سپاهان، سپنتا لوله پاییزان و کارخانه لوله ساوه اشاره کرد. برای خرید لوله گاز سپاهان و اهواز توجه داشته باشید لوله گازی معمولا در شاخه 6 متری به فروش می رسد.

روش ساخت لوله گاز توکار

لوله گاز توکار به دو روش درزدار و بدون درز ساخته می شود. در زیر شماتیک ساخت لوله سیاه درزدار را می توانید مشاهده نمایید:

ساخت لوله سیاه درزدار و گاز

ویدیو ساخت لوله گاز توکار درزدار

برای مشاهده ویدیو ساخت لوله سیاه درزدار در یوتیوب اینجا کلیک کنید

ساختار لوله گاز

 • قطر داخلی لوله گاز  ( ID ) : فاصله بین دو دیواره داخلی لوله را قطر داخلی لوله می نامند.
 • قطر خارجی لوله گاز  ( OD ) : فاصله پشت به پشت خارج لوله را قطر خارجی لوله می نامند.
 • ضخامت دیواره لوله گاز ( THK ) : نصف تفاضل قطر خارجی و قطر داخلی را ضخامت دیواره لوله می نامند.

توجه داشته باشید قیمت لوله گاز با توجه به تغییر اجزا و استاندارد ساخت متفاوت است، برای مثال لوله 2 اینچ ضخامت 3 میل از لوله 2 اینچ ضخامت 2.5 میل گرانتر و از لوله 2 اینچ ضخامت 4 میل ارزان تر می باشد.
قطر داخلی و خارجی و ضخامت لوله مانیسمان

جدول وزن لوله گاز توکار API

لوله گاز توکار مطابق با استاندارد ISIRI 3574 و همچنین API 5L Grade B تولید می شود. در جدول وزن لوله گاز API نیز می توانید مشخصات این لوله ای پی آی را مشاهده کنید.

اندازه
وزن شاخه 6 متری (کیلوگرم)
وزن یک متر طول (کیلوگرم)
ضخامت (میلی متر)
قطر خارجی (میلیمتر)
تعداد شاخه در بندیل
وزن بندیل (کیلوگرم)
1/2 اینچ
7.68
1.28
2.8
21.3
196
1298
3/4 اینچ
10.2
1.7
2.9
26.7
127
1295
1 اینچ
15.06
2.51
3.4
33.4
61
919
1/4 1 اینچ
20.58
3.43
3.6
42.2
61
1255
1/2 1 اینچ
24.42
4.07
3.7
48.3
61
1490
2 اینچ
32.52
5.42
3.9
60.3
37
1203
1/2 2 اینچ
40.86
6.81
4
73
37
1515
3 اینچ
50.22
8.37
4
88.9
19
954
1/2 3 اینچ
63.48
10.58
4.4
101.6
19
1206
4 اینچ
71.52
11.92
4.4
114.3
19
1359
5 اینچ
97.14
16.19
4.8
141.3
11
1069

محاسبه تقریبی وزن لوله فولادی گاز

هر چند به کمک جدول وزن لوله گاز بالا می توان وزن لوله گازی را به طور دقیق محاسبه کرد اما در برخی موارد در عدم دسترسی به اطلاعات می توان به صورت تقریبی نیز اقدام به محاسبه ی وزن لوله های گازی نمود. از آنجایی که لوله گاز از جنس فولاد هستند برای محاسبه ی وزن آن ها می توان از رابطه ی زیر استفاده کرد.

0.147* ضخامت لوله بر حسب میلی‌متر * (ضخامت لوله بر حسب میلی‌متر – قطر بیرونی لوله بر حسب میلی‌متر ) = وزن یک شاخه لوله گاز 6 متری بر حسب کیلوگرم

لوله گاز مانیسمان

از لوله مانیسمان به دلیل تحمل فشار زیاد و ماندگاری طولانی در لوله کشی گاز نیز استفاده می شود. قیمت لوله گاز مانیسمان رده ۴۰ از لوله درزدار بیشتر است و به همین دلیل معمولا از لوله سیاه در لوله کشی گاز استفاده می شود ولی در برخی مواقع به دلیل نیاز استاندارد و داشتن تاییدیه اداره گاز از لوله گاز مانیسمان رده ۴۰ و رده ۲۰ و یا رده ۸۰ که دارای استاندارد API 5L می باشد نیز استفاده می شود.
لوله گاز 2 اینچ API توکار سپاهان تست گاز

اتصالات جوشی لوله گازی

در لوله کشی گاز برای اتصال لوله با توجه به روش لوله کشی و فشار گاز می توان از اتصالات جوشی سیاه، اتصالات مانیسمان رده 20 و یا اتصالات مانیسمان رده 40 استفاده کرد.

 • زانو جوشی : از زانو برای تغییر جهت جریان مورد استفاده قرار میگیرد. زانوی با سه زاویه 90 درجه و 45 درجه و 180 درجه به صورت شعاع کوتاه (short radius) و شعاع بلند (long radius) عرضه میگردد.
 • سه راهی جوشی : اتصال جوشی سه راهی برای وصل کردن یک لوله به لوله های دیگر کاربرد دارد. انشعاب و اتصال لوله ها با قطرهای یکسان یا ناهمسان از مهمترین حوزه مصرف این نوع اتصالات محسوب می‌شود.
 • تبدیل جوشی: این نوع اتصالات کربن استیل برای وصل کردن دو لوله که قطرهای مختلفی دارند، استفاده می شود. در واقع قطر لوله ها را برای پیوستگی و انسجام خط لوله، به یکدیگر تبدیل می کند.
 • کپ جوشی: این نوع اتصالات بدون درز برای مسدود کردن و به نوعی کور کردن مسیر و خطوط لوله بدون درز کاربرد دارند.
 • چهار راهی جوشی: اتصال جوشی چهار راهی برای وصل کردن یک لوله به لوله های دیگر کاربرد دارد. انشعاب و اتصال لوله ها با قطرهای یکسان یا ناهمسان از مهمترین حوزه مصرف این نوع اتصالات محسوب می‌شود.
 • بوشن جوشی: بوشن برای وصل‌کردن دو لوله با قطرهای یکسان یا متفاوت و اتصال دو قطعه به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • سردنده جوشی: نوعی از اتصالات جوشی که یک سمت آنها دنده دار یا رزوه ای بوده و سر دیگر ان بدون دنده است، سردنده جوشی گفته می شود. و برای اتصال لوله سیملس به شیر آلات و تجهیزات استفاده می شود.

برای مشاهده >>قیمت اتصالات جوشی اینجا کلیک کنید<<

قیمت لوله گاز توکار

فاکتورهای مؤثر در قیمت خرید لوله ای پی آی عبارتند از:

 • مشخصات فنی لوله نظیر ضخامت، قطر و اندازه لوله گاز
 • میزان فولادی مصرفی یا وزن لوله گاز
 • برند تولید کننده لوله گاز
 • نرخ جهانی فولاد و نوسانات ارز
 • میزان عرضه و تقاضای لوله در بازار
 • نمایندگی و مرکز فروش لوله گاز

خرید از یک مرکز خوب و با سابقه، علاوه‌ بر مرغوبیت کالا، قیمت مناسب و مقرون به صرفه به همراه خواهد داشت. ضمن آن که با توجه به حجم خرید می توانید از تخفیف و شرایط خرید ویژه نیز بهره مند شوید.

خرید لوله و اتصالات گاز

شرکت فولاد جهان مهر با بیش از ۲۰ سال سابقه، آماده ارائه مشاوره تخصصی در زمینه انتخاب و خرید انواع لوله گاز ( سپاهان، سپنتا، ساوه و…) است. تنوع بالای محصولات، همکاری با انواع برندهای داخلی و خارجی و ارسال به سراسر کشور برای مخاطبان در نظر گرفته شده‌ است. فولاد جهان مهر ضمانت می کند که در تمام طول مدت پروژه با بهترین قیمت اقلام شما را تأمین نماید. برای بهره مندی از خدمات مختلف و مشاوره تخصصی خرید لوله گاز می‌توانید با ما تماس بگیرید. کارشناسان فولاد جهان مهر پاسخگوی پرسش ها و سفارشات شما مخاطبان گرامی خواهند بود.

برای دریافت جدیدترین قیمت لوله و اتصالات گازی به همراه تخفیف ویژه می توانید با شماره ۸۸۶۵۴۲۰۰-۰۲۱ داخلی ۲۰۱ الی ۲۰۸ تماس بگیرید.

خرید لوله api گاز

ابعاد 6 متر
استاندارد

تست گاز و API

ضخامت

3.9 میلی متر

سایز

2 اینچ

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قیمت لوله گاز 2 اینچ API توکار سپاهان تست گاز”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *