ردکردن این

لوله مانیسمان 1 1/2 اینچ رده 20 ( سبک ) وارداتی چینی

جدیدترین قیمت روز لوله مانیسمان فولادی 1 1 2 اینچ رده 20 ( سبک ) وارداتی چینی شاخه 6 متری و 12 متری با ضخامت و استاندارد های معتبر- خرید با کمترین قیمت بازار آهن – ارسال به سراسر کشور با استاندارد ASTM A53 یا ASTM A106 GRB یا API 5L – مناسب لوله گاز توکار و آتش نشانی

قیمت لوله مانیسمان 1 1/2 اینچ رده 20 ( سبک ) وارداتی چینی


جدیدترین قیمت روز لوله مانیسمان فولادی 1 1 2 اینچ رده 20 ( سبک ) وارداتی چینی شاخه 6 متری و 12 متری با ضخامت و استاندارد های معتبر- خرید با کمترین قیمت بازار آهن – ارسال به سراسر کشور با استاندارد ASTM A53 یا ASTM A106 GRB یا API 5L – مناسب لوله گاز توکار و آتش نشانی
لوله مانیسمان 1 1/2 اینچ رده 20 ( سبک ) وارداتی چینی

لوله مانیسمان چیست؟

لوله مانیسمان نوعی لوله آهنی سیاه است که به دلیل یکدست بودن و بدون درز بودنشان نسبت به سایرین محکم‌تر هستند و قیمتی بالاتر از سایر لوله‌ ها دارند. بیشتر محبوبیت این لوله به خاطر مقاومت و استحکام بالای آن است.

لوله‌ مانیسمان معمولاً در دو سایز شش و ۱۲ متری و در رده‌ های ۲۰، ۴۰، ۶۰، ۸۰، ۱۲۰ و ۱۴۰ تولید می‌شوند که رده‌ 20 و 40 و سایز 6 متری نسبت به دیگر انواع موجود بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نرم افزار محاسبه آنلاین وزن لوله فولادی مانیسمان

جدول مشخصات فنی، سایزبندی و محاسبه وزن لوله مانیسمان بدون درز

جدول لوله بدون درز مانیسمان
برای دانلود جدول وزن لوله فولادی بدون درز مانیسمان >> اینجا کلیک کنید <<

لوله آتش نشانی

در سیستم های اطقا حریق و آتشنشانی با توجه به اینکه نیاز است تا آب یا گاز با فشار بالا در سیستم تزریق باشد می بایست از لوله فولادی استفاده کرد که تحمل فشار بالا را داشته باشد به همین دلیل برای لوله کشی آتش نشانی معمولا از لوله مانیسمان رده ۲۰ و ۴۰ استفاده می شود. که در صورتی که فشار بالا باشد نیاز است تا از لوله مانیسمان رده 40 استفاده شود.

توجه داشته باشید قیمت لوله آتش نشانی هیچ تفاوتی با قیمت لوله مانیسمان ندارد.

لوله گاز مانیسمان

از لوله مانیسمان به دلیل تحمل فشار زیاد و ماندگاری طولانی در لوله کشی گاز نیز استفاده می شود. قیمت لوله مانیسمان رده 40 ار لوله سیاه جوشی بیشتر است و به همین دلیل معمولا از لوله سیاه در لوله کشی گاز استفاده می شود ولی در برخی مواقع به دلیل نیاز استاندارد از لوله مانیسمان رده 40 و رده 20 و یا رده 80 نیز استفاده می شود.

استاندارد متعارف لوله مانیسمان بدون درز

  • ASTM A106 که برای استفاده در موارد با دمای بالا مناسب است.
  • ASTM A179 که دارای کربن کمتری است و اغلب برای کندانسرها استفاده می‌شود.
  • ASTM A192 که معمولا برای دیگ‌ بخار استفاده می‌شوند.
  • GB 3087 که معمولا برای بویلر‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تفاوت لوله مانیسمان چینی با لوله مانیسمان اهواز و کاوه دقیق

  • لوله مانیسمان اهواز و کاوه دقیق فقط رده 40 در بازار موجود است ولی در لوله مانیسمان چین همه سایز ها در همه رده ها در بازار موجود است. برای مثال لوله مانیسمان اهواز سایز 6 اینچ به بالا موجود ندارد.
  • لوله مانیسمان چینی به دلیل داشتن لایه لاکی دیرتر زنگ می خورد ولی لوله مانیسمان اهواز یا کاوه این لایه را ندارد و امکان زنگ خوردگی اش زودتر می باشد.
  • لوله بدون درز سایز بالا فقط چینی می باشد.
  • معمولا لوله مانیسمان اهواز دارای گوشت یک نواخت نمی باشد و سنگین تر می باشد ولی لوله مانیسمان چینی دارای گوشت یکنواخت می باشد.

بر روی سطوح لوله‌ مانیسمان از یک لایه پوشش لاکی استفاده می‌شود که در صورت نیاز به گالوانیزه کردن، استفاده از عملیات سند بلاست روی سطوح ضروری می‌شود.

از انواع لوله مانیسمان رایج در بازار می توان به لوله مانیسمان رده 40، مانسمان رده 20، لوله مانیسمان رده 80، لوله آتشخوار اشاره کرد.

از لوله مانیسمان در صنایع نفت و گاز و همچنین در ساختمان‌های بلند مرتبه و تجهیزات ایمنی مانند خطوط آتشنشانی استفاده می‌شود.

دریافت قیمت روز لوله مانیسمان 1 1/2 اینچ رده 20 ( سبک ) وارداتی چینی


برای دریافت قیمت روز لوله فولادی سایز بالا و لوله مانیسمان می توانید با شماره 88654200-021 داخلی 201 الی 208 تماس بگیرید.

5/5 (1 دیدگاه)
ابعاد6 m
رده

واحد

استاندارد

انبار

سایر محصولات: